Egy sornyi légiós érkezett a Sportklubhoz

Székely Sport 2022. december 31., 10:36

Hat játékos érkezését és egy távozását jelentette be az év utolsó napjának délelőttjén a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata: négy védő és két támadó csatlakozik a kerethez, míg Garrett Clarke távozik.

Hat új játékos nevét kell megtanulják a csíkszeredai szurkolók Fotó: Veres Nándor

„A keretünk nem bírta el a nyolc távozót, főleg hátul szépen lassan elfogytunk, a sérülések, eltiltások tovább tizedeltek. Tegnap (a GYHK elleni meccsen – szerk. megj.) is mindössze tizenhat hadra fogható játékosunk volt. No de ez most megváltozik. Reméljük ilyen többet nem fog előfordulni, hátul is, elől is mind számban, mind minőségben lépünk egyet” – írják a bejelentésben.

Amerikai, finn, orosz és kazah játékosok csatlakoznak.

A 36 éves amerikai Nicholas Schaus hátvéd számos európai bajnokságban (DEL, IceHL, cseh Extraliga, KHL) megfordult, otthon az AHL-ben és az ECHL-ben is játszott. 2014-ben Kontinentális Kupát nyert, a norvég bajnokság rájátszásának MVP-je volt és norvég bajnok lett. Honfitársa, Cody Milan 26 éves, jobbkezes csatár, és Schaushoz hasonlóan a Norfolk Admirals (ECHL) csapatától érkezik Csíkszeredába, pályafutása során csak az egyesült államokbeli bajnokságokban termelte a pontokat.

A finn Niko Mikkola hátvéd a lengyel GKS Katowice csapatától tette át székhelyét Hargita megyébe. A 25 éves játékos főleg hazájában hokizott, egy fél szezont eltöltött Svédországban, míg idén a lengyeleknél játszott.

Két tapasztalt orosz jégkorongozó is csatlakozik, a 38 éves Ilya Krikunov közel 600 mérkőzést játszott a KHL-ben, ezeken pedig közel 300 pontot hozott össze, míg 33 éves Jakov Seleznyov hátvéd a VHL-ben és a KHL-ben gyűjtötte a tapasztaltot, orosz utánpótlásválogatottként U18-as vébén aranyat, az U20-ason pedig bronzérmet nyert.

Az utolsó bejelentett játékos a kazah Roman Savcsenko hátvéd. A 34 éves válogatott hátvéd több mint 600 KHL meccsen játszott, négy A-csoportos világbajnokságon is megfordult.

Egy távozó is van, a kanadai Garrett Clarke védővel közös megegyezés alapján felbontották a szerződést.

A Sportklub jelenleg a hatodik helyen áll az Erste Liga alapszakaszában, míg a romániai bajnokságban az ötödik.