Dupla meglepetéssel kezdődött az Erste Liga helyosztója

Székely Sport 2023. február 08., 22:24 utolsó módosítás: 2023. február 08., 22:25

Az Újpest és a DEAC is hazai pályán szenvedett vereséget a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjébe jutásért rendezett párharc szerdai első mérkőzésén.

A DAB idén negyedszerre győzte le az Újpestet Fotó: UTE

Az alapszakaszt nyolcadik helyen záró lila-fehéreknek az Acélbikák jutottak a rájátszás kvalifikációjában, miután a hetedik DEAC a sereghajtó FEHA-t választotta.

A nyitó felvonásban a vendégek játszottak jól, az első harmad hajrájában kétszer, majd a meccs derekán még egyszer betaláltak. Időt kért az UTE, ezt követően pedig egy emberelőnyös gólra futotta erejéből.

Az est másik találkozóján tizennégy meccses vereségi sorozatát szakította meg az Erste Ligát az utolsó, tizedik helyen zárt FEHA19, hosszabbítás után aranygóllal nyert a DEAC otthonában.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó csaták csütörtökön folytatódnak.