Várható volt, hogy nem marad következmény nélkül a cselekedet.
A játékvezetéktől DiDiomete 25 perces végleges kiállítást kapott, az Erste Liga Fegyelmi Bizottsága pedig három mérkőzésről eltiltotta.
Így szól az indoklás:
“Devin Robert DiDiomete ellenfelét egy olyan játékhelyzetben (megállított játék) támadta meg, amikor arra nem számíthatott, védeni magát nem tudta. A Budapest Jégkorong Akadémia HC játékosát sérülésveszélyes ponton, botját két kézzel fogva hátulról, csípőmagasságban nagy erővel megütötte. Jégen fekvő ellenfele fejéről letépte fejvédőjét, vele szemben agresszívan, fenyegetőleg, verekedés kirobbantására alkalmas módon lépett fel.
Devin Robert DiDiomete látható kizárólagos szándéka sérülés okozása, és verekedés kirobbantása volt.”
DiDiomete egy hónapon másodszor kap eltiltást, előzőleg a december 11-i Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub meccs végén a közönség provokálásáért kapott két fordulót.
A román szövetség még szigorúbb volt, ők 4 fordulós eltiltást szabtak ki.
Emiatt nem játszhatott gyergyóiak 84-ese az év végén a Sportklub elleni hazai meccsen sem, hiszen ez mindkét versenysorozatban számított. A mostani büntetés csak Erste Liga meccsekre vonatkozik.
A GYHK tehát nem számíthat a játékosára ezen a héten az UTE, az FTC-Telekom és a DEAC elleni mérkőzéseken.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!