Debrecennél a pályaelőny

Gergely Imre 2021. március 16., 21:35 utolsó módosítás: 2021. március 16., 21:36

Háromgólos különbséggel nyert a Debreceni EAC Brassóban az Erste Liga elődöntőjének első felvonásán. Hetényiék ezzel máris elvették az alapszakaszgyőztes pályaelőnyét.

Az alapszakaszban Brassó négyszer verte a DEAC-ot. Ezúttal a debreceniek szerezték meg a győzelmet Fotó: Alexandra Sampetru, Corona Brassó

Az alapszakaszban mind a négy DEAC elleni meccsüket megnyerték a brassóiak, így esélyesebbnek látszottak az elődöntő első összecsapásán is. Ehhez képest az első szünetben már 0–2 állt az eredményjelzőn. A 12. percben az első emberelőnyt máris gólra váltották a vendégek, Berta volt a gólszerző. Az előnyt Dalecky növelte, így a debreceniek várhatták jobb hangulatban a második harmadot.

A kedvük valószínűleg ez alatt a 20 perc alatt sem romlott, hiszen az eredmény nem változott a középső harmadban, a brassói rohamok ellenére David Musial legénysége tartotta az előnyt.

Sőt ahogy az utolsó játékrész elindult, máris hárommal vezetett a DEAC, a dunaújvárosi kitérő után visszaigazolt Turcotte volt eredményes. Valchar ugyan faragott a különbségből,

de a mérkőzés későbbi részében Hetényi ismét csúcsformában teljesített, esélyt sem adott a kék-sárgáknak.

Dalecky második találata végül lezárta az összecsapást, Gliga és társai nem találták a vendégek védelmének az ellenszerét.

A négy győzelemig tartó párharcban a papíron esélytelenebb DEAC van lépéselőnyben.

Igazi playoffcsata zajlott egyébként, mindkét fél nagyon óvatos volt, a játékvezetők összesen három kisbüntetést fújtak 60 perc alatt.

Erste Liga elődöntő 1. mérkőzés
Brassói Corona–Debreceni EAC 1–4 (0–2, 0–0, 1–2)
Gólszerzők: Radim Valchar (44. perc), illetve Berta Ákos (12.), Jan Dalecky (18., 50), Hugo Turcotte (41.)
Kapura lövések: 42–28
Kiállításpercek: 2–4.

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 5–1 (2–0, 0–1, 3–0).

Folytatás szerdán este 18.30-kor, ugyancsak Brassóban. A párharcok az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak. A további játéknapok: március 17., 20., 21., és ha szükséges: március 23., 25. és 17..