Brassói aranygól döntött Debrecenben

Dobos László 2020. szeptember 29., 22:27 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 13:24

Győzelemmel kezdte a 2020–2021-es jégkorong Erste Ligát a Brassói Corona. A barcaságiak kedden este hosszabbítás után diadalmaskodtak a Debrecen otthonában.

Megvannak az első pontok Fotó: Maximilian Milata

Nézők előtt zajlott a debreceni mérkőzés, a hivatalos jegyzőkönyv szerint 250-en voltak a helyszínen. A házigazdák 1–0-ra és 3–1-re is vezettek, de a Brassó az 50. percben 3–3-ra kiegyenlített, és a rendes játékidőben márt nem született újabb gólt.

Az ötperces ráadásban három a három ellen játszottak a csapatok, ennek a periódusnak a vége előtt 22 másodperccel a Corona új idegenlégiósa, a francia Olivier Dame-Malka belőtte a győztes találatot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Debreceni EAC–Brassói Corona 3–4, hosszabbítás után (0–0, 2–1,1–2, 0–1).

Gólszerzők: Jakub Izacky (23. perc), Jan Delecky (38.) és Mazzag Dániel (45.), illetve Tomás Klempa (27.), Roberto Gliga (48.), Radim Valchar (50.) és Olivier Dame-Malka (65.).
Büntetőpercek: 22–10 (ebből a debreceni Hári Norbertnek 10 perc fegyelmi)
Játékvezetők: Rencz Dániel és Korbuly Gergely, illetve Szabó Dániel és Kövesi Bence.