A jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Játékvezetői Munkacsoport vezetőjének jelzésére megvizsgálta a vasárnap esti Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE mérkőzés 57. percében történt esetet,
amelynek során Becze Tihamér (Sportklub) botjával megütötte ellenfelét. A játékvezetők az esettel kapcsolatban büntetést nem szabtak ki.
„Az eset kapcsán a fegyelmi bizottság az alábbiakat állapította meg: Becze Tihamér a mérkőzés 57. percében egy kapu előtti szituációnál botjával két alkalommal is megütötte ellenfelét.
A játékvezetőknek az esetet észlelni, és szankcionálni kellett volna az IIHF 48. szabálya alapján (...). A fegyelmi bizottság a szándékos nyakra mért, sérülésveszélyes szabálytalanság miatt Becze Tihamért, a Sportklub játékosát 3 Erste Liga mérkőzésről eltiltja.
A játékos a büntetését csapata soron következő Erste Liga mérkőzésein tölti le. Az Erste Liga Versenyszabályzatának 72/B. § (1) bekezdése alapján az eltiltással automatikus pénzbüntetés került kiszabásra a Sportklub csapatának részére. A klub a 72/B. § (2) bekezdés értelmében 250 euró pénzbüntetés megfizetésére kötelezett” – olvasható az fb közleményében.
A címvédő Sportklubra anyaországi túra vár: csütörtökön este Székesfehérváron, a FEHA19 otthonában lép jégre, szombaton délután a Tüskecsarnokban a Ferencvárossal rangadózik, vasárnap este pedig az Újpest vendége lesz.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!