A jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Játékvezetői Munkacsoport vezetőjének jelzésére megvizsgálta a vasárnap esti Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE mérkőzés 57. percében történt esetet,
amelynek során Becze Tihamér (Sportklub) botjával megütötte ellenfelét. A játékvezetők az esettel kapcsolatban büntetést nem szabtak ki.
„Az eset kapcsán a fegyelmi bizottság az alábbiakat állapította meg: Becze Tihamér a mérkőzés 57. percében egy kapu előtti szituációnál botjával két alkalommal is megütötte ellenfelét.
A játékvezetőknek az esetet észlelni, és szankcionálni kellett volna az IIHF 48. szabálya alapján (...). A fegyelmi bizottság a szándékos nyakra mért, sérülésveszélyes szabálytalanság miatt Becze Tihamért, a Sportklub játékosát 3 Erste Liga mérkőzésről eltiltja.
A játékos a büntetését csapata soron következő Erste Liga mérkőzésein tölti le. Az Erste Liga Versenyszabályzatának 72/B. § (1) bekezdése alapján az eltiltással automatikus pénzbüntetés került kiszabásra a Sportklub csapatának részére. A klub a 72/B. § (2) bekezdés értelmében 250 euró pénzbüntetés megfizetésére kötelezett” – olvasható az fb közleményében.
A címvédő Sportklubra anyaországi túra vár: csütörtökön este Székesfehérváron, a FEHA19 otthonában lép jégre, szombaton délután a Tüskecsarnokban a Ferencvárossal rangadózik, vasárnap este pedig az Újpest vendége lesz.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!