A négyből az első a Sportklubé, aranygóllal győzte le a Coronát

Dobos László 2021. február 09., 21:51 utolsó módosítás: 2021. február 09., 21:52

Óriási harcot, jó iramú mérkőzést hozott a 2020–2021-es Erste Liga első Sportklub–Corona összecsapása, amely dupla szorzójú volt, a román bajnokságba is beszámított. A négy meccsből álló sorozat első, kedd esti összecsapásán a házigazda csíkiak hosszabbítás után 4–3-ra nyertek a brassóiak ellen.

Színvonalas hokit hozott a Sportklub–Corona összecsapás Fotó: Veres Nándor

Az üres lelátók előtt megrendezett találkozón a házigazdák nem nevezték Szamankov kapust, az idegenlégiósok közül pedig Kuljas és Loginov pihent. A vendégeknél Klempa hiányzott.

Gyors góllal kezdődött a mérkőzés, az első csíki támadás végén, a 30. másodpercben Combs ütötte be a korongot a brassói kapuba (1–0).

Többet támadott az első játékrészben a házigazda Sportklub, de újabb találat nem született az első szünetig.

Fotó: Veres Nándor

A második játékrészt jobban kezdte a Corona, de ellentámadásból a 26. percben Yellow Horn legyőzte Tőke kapust (2–0). A barcaságiaknak a második szünet előtt sikerült a szépítés, de a 38 másodperccel a harmad vége előtt esett Trancă-gólt csak videós visszanézés után érvényesítették a játékvezetők (2–1).

A harmadik harmad elején a Sportklub kivédekezett egy emberhátrányt, majd Láday emberelőnyből betalált (52. perc, 3–1). A siker azonban még nem volt meg, hiszen a vendégek négy perccel később szépítettek, Molnár Zsombor közelről lőtt gólt László Arnoldnak (3–2). Az 58. percben emberelőnybe került a Corona, a vendégek szakvezetése időt kért, kapusa helyett mezőnyjátékost küldött a jégre, és a hat a négy ellen játékban Valchar góljával egyenlítettek (3–3).

A három a három ellen zajló ráadás csak 33 másodpercet tartott, a korongot végig birtokló Sportklub Blackwater közeli találatával eldöntötte a mérkőzést (4–3).

A ráadásban elért győzelemért – mindkét bajnokságban – a Sportklub két pontot kapott, a Corona pedig egyet.

A két csapat szerdán Csíkszeredában, szombaton és vasárnap Brassóban mérkőzik meg egymással. Mindhárom mérkőzés 18.30-kor kezdődik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 4–3 – hosszabbítás után (1–0, 1–1, 1–2, 1–0).
Gólszerzők: John Anthony Combs (1. perc), Colton Yellow Horn (26.), Láday Tamás (52.) és Judd Blackwater (61.), illetve Trancă Dániel (40.), Molnár Zsombor (56.) és Radim Valchar (59.).
Kapura lövések: 35–27.
Büntetőpercek: 10–8.
Játékvezetők: Radu Gabriel és Crișan Hunor Flavius, illetve Andrieș Gheorghieș és Péter Vilmos.