A kiesés szélére sodródott a Sportklub, de edzőjük bízik a játékosokban

Dobos László 2023. február 24., 21:55 utolsó módosítás: 2023. február 24., 21:57

A Brassói Corona 5–1-re nyert a címvédő Csíkszeredai Sportklub otthonában a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, pénteken. Összesítésben a Corona 3:1-re vezet. Mindkét oldal értékelte a negyedik meccset.

Jeff Paul a rájátszás előtt érkezett a Sportklubhoz Fotó: Pinti Attila

A péntek esti mérkőzés után nyilatkoztak az edzők. Jeff Paul, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője összegzőjében kiemelte, hogy a második harmadban a fiúk levették a lábunkat a gázpedálról. „Hagytuk elmenni a mérkőzést, de a sorozat hét meccsből áll. Bízunk a fiúkban, és abban, hogy vissza tudunk még jönni. Meg kell nyernünk a következő mérkőzést! Be kell lőnünk a helyzeteinket, keményebben kell játszanunk” – véleményezett Jeff Paul.

Strenk Hunor, a Brassói Corona másodedzője szerint pénteken a játék nagy részében ők kontrollálták a mérkőzést. „Amit elterveztünk, ma is végre tudtuk hajtani. Ez egy olyan jégpálya, ahol nehéz nyerni, nem beszélve arról, hogy egymás után kétszer sikerült.

Erre mindenképp nagyon büszkék vagyunk, de szokás mondani, hogy mindig a negyedik ütést a legnehezebb bevinni, még egy nagyon fontos lépés hátra van számunkra.

Arra, amit az elmúlt két napban teljesítettünk, arra mindenképp tudunk építeni. Tudjuk azt is, hogy az ellenfél egy remek csapat, úgyhogy tisztáknak kell maradniuk a fejeknek” – mondta Strenk.