A BJAHC nyerte az Erste Liga alapszakaszát

Zátyi Tibor 2023. február 05., 21:24

A jégkorong Erste Liga alapszakaszának utolsó mérkőzéséig kellett várni, hogy eldőljön, ki végez az élen: végül az első helyet a Budapest Jégkorong Akadémia HC húzta be, megelőzve a Gyergyói Hoki Klubot.

Az Újpest háromszor is vezetett, de győzni nem tudott a BJAHC otthonában Fotó: Várhegyi Erna /BJAHC

A GYHK csak akkor tudta volna megnyerni az Erste Liga alapszakaszát, ha a BJA nem szerez egy pontot sem az UTE ellen vasárnap este.

Az Újpest mindent megtett, hogy alapszakaszgyőztest csináljon a GYHK-ból, háromszor is vezetett a BJAHC ellen, ám a hazaiak rendre egyenlítettek.

A rendes játékidő döntetlennel ért véget – ez pedig a BJAHC alapszakaszgyőzelmét jelentette, a hosszabbításban pedig legyőzte az UTE-t.

Az FTC-Telekom idegenben 3–1-re legyőzte a sereghajtó FEHA19 együttesét. Az Ajkán rendezett mérkőzés egyik csapat számára sem bírt már téttel: a legutóbb döntős és magyar bajnok Ferencváros már az előző fordulóban biztosította ötödik pozícióját és ezzel negyeddöntős helyét. A székesfehérvári alakulat pedig – amely sorozatban 14. vereségét szenvedte el – már nem mozdulhatott el az utolsó pozícióból a tabellán, így a nyolc közé jutásért extra kör vár rá.

A DVTK Jegesmedvék együttese könnyed debreceni diadalával zárta harmadikként az alapszakaszt.

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmények rangsoroltak. Az első hat helyezett a negyeddöntőbe jutott, a 7-10. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé jutásért.

A 7. helyezett DEAC csapata a FEHA19-et választotta, így a 8. UTE és a 9. Dunaújvárosi Acélbikák találkozik a másik párban – tette közzé a liga a hivatalos honlapján.