Hirdetés

Erste Liga: több dolog is változhat a Fradi távozásával

Teljesen más játékoskeretre lesz szüksége a Ferencvárosnak a magasabb szinten
Fotó: UTE / Vörös Dávid

A magyar jégkorongnak mindenképp előrelépés az, hogy az FTC-Telekom az osztrák bázisú ICEHL-hez csatlakozik. Az Erste Liga viszont gyengülni látszik azzal, hogy egy erős, meghatározó csapat távozik. Hacsak nem jön helyettük valaki hasonló.

Alig zárult le a jégkorong Erste Liga 2024–2025-ös idénye, az ebben résztvevő klubok már elkezdték a csapatépítést a következő szezonra. Az új évad biztosan más lesz mint ami eddig volt, hiszen most először fog hiányozni a mezőnyből a Fradi. A zöld-fehérek távozása még nem jelenti azt, hogy csökken a mezőny létszáma is.

Amint megkeresésünkre válaszolva a Magyar Jégkorong Szövetség kommunikációs vezetője, Kaposi Dávid közölte, a nemrég véget ért idény másik kilenc csapata mind kért és kapott licencet a magyar-romániai nemzetközi liga következő szezonjára.

Hirdetés

A lista még nem zárult le, hiszen a nevezési határidő május 15-én jár le. Azaz még az is elképzelhető, hogy új csapat vagy akár csapatok jelentkeznek az Erste Ligába.

Nyilván a létszám befolyásolja a bajnokság lebonyolítását is, de hogy milyen változásokra kell felkészülni ahhoz meg kell várni a nevezések lezárultát. „Az MJSZ minden lehetőségre készül és több tervezetet is kidolgoz” – olvasható Kaposi Dávid válaszában.

•  Fotó: Sas Gábor Galéria

Fotó: Sas Gábor

Több magyar jégkorongozó játszhat magasabb szinten

Az MJSZ mindenképp pozitívan tekint a Ferencváros magasabb szintre lépésére: „A Fehérvár 2007 őszi csatlakozása után a 2008-as szapporói csoda egyszer már bizonyította, hogy milyen hatása lehet annak, ha minél több magyar jégkorongozó méreti meg magát hetente többször egy magasabb színvonalú sorozatban. Most ugyanez a lehetőség nyílt meg a Ferencváros előtt. A csatlakozásukkal megduplázódik azon klubjaink száma, amelyek az A csoportos Ausztria és Szlovénia, illetve a 2026-os téli olimpia megrendezésére készülő Olaszország legjobb csapataival versenyezhetnek rendszeresen.

Reményeink szerint ez a nemzeti válogatott, valamint a teljes férfi szakág további fejlődésére is pozitív hatással lesz”.

Abban bíznak, hogy az FTC ICEHL-es szereplése még inkább a jégkorongra irányítja a sport iránt érdeklődők figyelmét, és ebből az Erste Liga is profitálhat. Megjegyzik, hogy a következő szezontól életbe lépő szabályváltozások hatására (a pontrendszer eltörlése, és maximum 8 légiós szereplése – szerk. megj.) a fiatal magyar játékosok még nagyobb szerepet kaphatnak, ez pedig erősítheti a szurkolói elköteleződést, bevonódást is, amellett, hogy a válogatottak eredményességét is elősegítheti.

•  Fotó: Fotó: Sas Gábor Galéria

Fotó: Fotó: Sas Gábor

Más lehetőségek a csapatépítésre

Fodor Szabolcs a zöld-fehérek edzője a Fradi.hu-nak nyilatkozva rámutatott arra, hogy teljesen más játékoskeretre lesz szükségük, mint amilyennel az Erste Ligában szerepeltek, de úgy látja, az ICEHL-be könnyebb is jó játékosokat hozni.

„Nyilvánvaló, hogy egy teljesen más szintű ligába megyünk, nem lebecsülve az Erste Ligát, de az ICEHL egy jelentősen erősebb szintet képviselő bajnokság. Ehhez mérten kell kialakítanunk a játékoskeretet is (...).

Valószínűleg könnyebb lesz ide játékosokat hozni, mint az Erste Ligába, amely ugyan szintén fejlődik és egyre erősebb, de az osztrák liga magasabb szinten van, ismertebb, régóta működik, és komoly nemzetközi színvonalat képvisel.

Három csapat is bekerül innen a Bajnokok Ligájába, ami jól mutatja a szintkülönbséget. Ez talán megkönnyíti majd a dolgunkat az igazolásoknál” – nyilatkozta Fodor.

•  Fotó: Szász Adorján Galéria

Fotó: Szász Adorján

A GYHK sem mondott le a terveiről

Nem titkolt terve a Gyergyói Hoki Klubnak sem, hogy idővel magasabb szintű ligában szerepeljenek. Egyelőre azonban még az Erste Ligára koncentrálnak.

Úgy gondolom, a Fradi távozásával az Erste Liga egy erős csapatot veszít el. Mi mindig jó meccseket játszottunk velük, amelyek sok nézőt vonzottak itthon és Budapesten is. Kár, hogy ezek elmaradnak a jövőben”

– nyilatkozta megkeresésünkre válaszolva Bereczky Szilárd, a Gyergyói Hoki Klub általános igazgatója.

Bereczkyt arról is kérdeztük, hogy a Ferencváros belépése az ICEHL-be miként befolyásolja a GYHK hasonló terveit. Válasza az volt, hogy ez a fejlemény semmilyen változást nem jelent a gyergyóiak szemszögéből, továbbra is azon dolgoznak, hogy idővel a piros-fehérek is egy erősebb ligában szerepeljenek.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Söpréssel jutott az elődöntőbe a Gyergyói HK, véget ért a Sportklub szezonja

A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.

Székelyhon

Lángba borult egy autó a nagy erejű ütközés után, egy áldozat bennégett

Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.

`
Krónika

Tragikus hirtelenséggel elhunyt az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács országos alelnöke

Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.

Krónika

Irán megfenyegette Romániát az Amerikának nyújtott hadászati támogatás miatt

Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

A DVTK és a BJAHC is pályaelőnyt szerzett

Lejátszották a jégkorong Erste Liga negyeddöntő hátra maradt két párharcának ötödik meccseit, ezeken egyaránt vendéggyőzelem született, a DVTK és a BJAHC is hazai pályán zárhatja le a sorozatot.

Edzői szemmel a negyeddöntős söprések (videókkal)

A Gyergyói HK és a Brassói Corona is söpréssel zárta le negyeddöntős párharcát a jégkorong Erste Ligában, a Csíkszeredai Sportklub és a FEHA 19 szezonja pedig véget ért. Értékelők, videók.

A Brassói Corona is rápihenhet az Erste Liga elődöntőjére

Az alapszakaszgyőztes Brassói Corona bebiztosította helyét a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, miután a párharc negyedik mérkőzését is megnyerte a FEHA19 ellen. A DEAC és az Újpest is idegenben, drámai körülmények között hozta a meccsét és egyenlített.

Söpréssel jutott az elődöntőbe a Gyergyói HK, véget ért a Sportklub szezonja

A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.

Nekiugrottak ellenfelüknek a brassóiak, túlizgulták a fehérvári fiatalok

Egyelőre minden a papírforma szerint alakul, az alapszakaszgyőztes Brassói Corona mind a három eddigi mérkőzést megnyerte a FEHA19 ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A magyarországi találkozó utáni edzői nyilatkozatok.

Szilassy még élesebb GYHK-t akar, az életben maradásért küzd a Sportklub

A két hazai győzelmet követően idegenben is nyert a Gyergyói Hoki Klub, így már 3–0-ra vezet összesítésben a Csíkszeredai Sportklub ellen a jégkorong Erste Liga rájátszásának negyeddöntőjében. Mestermérleg a székely párharc harmadik összecsapása után.

Fordított a BJAHC, újra előnyben a DVTK

A harmadik játéknapot rendezték a Erste Liga negyeddöntőiben. A BJAHC hazai pályán magabiztos győzelmet aratott az Újpest felett, így összesítésben már fordított a párharcban, míg a DVTK és a DEAC ismét végletekig kiélezett mérkőzést vívott egymással.

Fölényesen győzött idegenben, közel a továbbjutáshoz a Corona

A lelkesedés és a lendület megvolt a székesfehérvári csapatnál, látszott az elszántság, hogy megfordítsák a párharcot, ahol kettővel vezetett a Brassó. Azonban szombat este ismét a rutin győzött, a Corona 3–0-ra vezet az Erste Liga negyeddöntőjében.

A korábbiaknál simábban nyert a GYHK a Sportklub vendégeként

Csíkszeredába költözött a jégkorong Erste Liga székely negyeddöntője, és az eddigi legsimább meccs zajlott szombaton este a Vákár Lajos Műjégpályán. A Gyergyói Hoki Klub idegenben is nyerni tudott, így hétfőn akár le is zárulhat a párharc.

Sértegette a bírókat, eltiltották a Sportklub csatárát (videóval)

Automatikus eltiltás miatt kihagyja a Csíkszeredai Sportklub következő mérkőzését a kanadai Nicholas Ritchie, aki tiszteletlenül viselkedett a játékvezetőkkel szemben a Gyergyói Hoki Klub elleni összecsapás végén.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!