Erste Liga: sereghajtó maradt a DAB, élre ugrott a DEAC

Székely Sport 2020. december 27., 21:33 utolsó módosítás: 2020. december 27., 21:36

A Vasas és a DEAC is simán legyőzte le a Dunaújvárost és a Titánokat a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapján.

Hetényi nem kapott gólt Fotó: Fucskó Tamás

Az Opten Vasas HC már a 13. másodpercben vezetést szerzett, majd előnyüket tovább növelték. Még a szünet előtt jött az elmúlt hetekben légiósokkal erősítő riválistól a szépítés, de a továbbiakban nem volt átütőerő az Acélbikák játékában. Vereségükkel az újvárosiak maradtak az utolsó helyen.

Élre ugrott a DEAC az Erste Ligában, miután a vasárnapi játéknapon másik meccsén nyert a Titánok győri otthonában. Jan Dalecky klasszikus mesterhármassal és két gólpasszal, Hetényi Zoltán 21 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A Titánok immár közel 132 perce nem tudtak gólt lőni, míg a DEAC sikerével az első helyre lépett a tabellán.