Erste Liga: meglepetések nélküli vasárnap

Székely Sport 2021. február 07., 21:51 utolsó módosítás: 2021. február 07., 22:46

A Csíkszeredai Sportklub mellett a Brassói Corona és a DEAC is begyűjtötte a három pontot a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Valchar biztosította be a győzelmet Fotó: Alexandra Sâmpetru

Várható eredmények születtek az Erste Liga legutóbbi fordulójában, a Csíkszeredai Sportklub három góllal győzött hazai jégen az Újpest ellen, de a másik két mérkőzésen is az esélyesek nyertek.

A Brassói Corona kevésgólos találkozón kerekedett a Fehérvári Titánok fölé. A ligamásodik brassói alakulat 2–0-ra múlta felül székesfehérvári ellenfelét. Az első találatot a második harmadban jegyezte a kézdivásárhelyi születésű Gajdó Balázs, majd az 53. percben Radim Valchar zárta le a meccset, Gajdó passzából.

Dunajúvárosban a sereghajtó Acélbikák nem bírtak a DEAC-cal, a debreceni vendégek öt gólt szerezve győztek, s ezzel visszajöttek a negyedik helyre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz – vasárnapi eredmények

Brassói Corona–Fehérvári Titánok 2–0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gólszerző: Gajdó Balázs (24.), Radim Valchar (53.)
Kapura lövések: 10
Kiállítások: 10, ill. 20 (ebből Császár Hunor 2+10 sportszerűtlen magatartásért) perc

Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni EAC 2–5 (1:1, 1:3, 0:1)
Gólszerzők: Pinczés Olivér (6., 32.), ill. Hugo Turcotte (12., emberelőnyben), Dominik Novotny (29., emberhátrányban), Molnár Dávid (36., emberhátrányban), Jan Dalecky (39.), Mazzag Dániel (56.)
Kapura lövések: 35-56
Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 5–2 (2:0, 2:1, 1:0)

A bajnokság állása: 1. FTC 66 pont (32 mérkőzés), 2. Brassó 61 (27), 3. Sportklub 60 (28), 4. DEAC 57 (34), 5. MAC HKB Újbuda 56 (32), 6. Újpesti TE 51 (33), 7. Gyergyói HK 49 (31), 8. Vasas 26 (31), 9. Fehérvári Titánok 23 (32), 10. DAB 19 (32).