Erste Liga: meglepetés a rangadón, kikapott az FTC-Telekom

Sebestyén Ervin 2022. október 22., 19:25

Két összecsapást játszottak szombaton az Erste Ligában, a Dunaújvárosi Acélbikák ellenfele a Debreceni EAC volt, míg az FTC-Telekom otthonába a DVTK Jegesmedvék látogattak. Rengeteg izgalmat hozott mindkét összecsapás, meglepetés eredményekkel a végén.

Nagyot küzdött a DVTK Jegesmedvék, győztek az FTC-Telekom otthonában. Korábbi felvétel Fotó: Szász Adorján

A Dunaújvárosi Acélbikák remekül kezdték a találkozót, az első harmadot követően 2–0-ra vezettek, azonban a debreceniek az utolsó két harmadot egyaránt 1–0-ra behúzták, így előbb hosszabbításra, majd büntetőkre került sor. A szétlövést a hazaiak nyerték meg, így ha nehezen is, de sikerült megverniük ellenfelüket.

Színvonalas összecsapásnak ígérkezett az FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék is, a mérkőzést megelőzően a hazaiak a második, a vendégek az ötödik helyen álltak. Az első harmadot követően 1–2 állt az eredményjelzőn, míg a másodikat 2–0-ra nyerték a miskolciak, így hiába végződött 3–1-es FTC sikerrel az utolsó felvonás, végül 4–5-ös végeredmény született.