Hamar mezőnyfölénybe kerültek a fővárosiak, és egy felesleges, támadóharmadban elkövetett debreceni szabálytalanságot Keaton Ellerby büntetett góllal. Még a szünet előtt egy kapu előtti kavarodásból is betalált az FTC.
A második harmad elején ugyan kicsit jobban játszott a DEAC, de ahogy ismét felpörgött a vendéggárda, nőtt a különbség előbb egy sakk-matt helyzetet, majd egy kontrát követően.
Az utolsó húsz perc ferencvárosi góllal indult, de innen a hazaiak erőre kaptak, és sorozatban háromszor betaláltak. A hajrában üres kapus góllal zárta le a meccset a Ferencváros, amely sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, és ezzel már tíz pont az előnye a DEAC előtt.
Az Erste Liga alapszakasza szerdán folytatódik a Csíkszeredai Sportklub–Opten Vasas HC mérkőzéssel.
Az állás: 1. FTC-Telekom 61 pont (28 mérkőzés), 2. DEAC 51 (29), 3. MAC HKB Újbuda 50 (28), 4. Brassói Corona 49 (22), 5. UTE 47 (27), 6. Sportklub Csíkszereda 40 (20), 7. Gyergyói Hoki Klub 36 (26), 8. Titánok 20 (26), 9. Opten Vasas HC 20 (26), 10. Dunaújvárosi Acélbikák 16 (28).
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!