Az illetékes hatóságok kedden még érvényes határozata szerint 900 néző lehetett volna a gyergyószentmiklósi mérkőzéseken, de a szerdai szigorítások kimondták: beltéri rendezvényeket legfeljebb 100 részvevővel lehet megtartani.
A két csapat tagjai és egy Erste Liga-mérkőzésen hivatalos személyként, pályamunkásként vagy hasonló minőségben kötelezően jelen lévők száma pedig csaknem eléri a százat. Így nézők nélkül kellene játszania a két székely csapatnak.
„Ezt így nem érdemes csinálni. A klubvezetés, a játékosok és a szurkolók is azért tettek meg minden tőlük telhetőt az egész szezonban, hogy ide eljussunk, és most ez szertefoszlik. Szurkolók nélkül semmi értelme a játéknak.
– reagált megkeresésünkre Bereczky Szilárd, a GYHK menedzsere szerdán délután.
Leszögezte, hogy nyilván megérti a járványellenes intézkedések fontosságát, ezért is igyekeztek minden előírást betartani a meccsekre való jegyárusítás tekintetében is. Az eladott jegyek árát visszatérítik a vásárlóknak.
Hozzátette, várják az Erste Liga döntését, és úgy gondolja, az lenne a helyes lépes ebben a helyzetben, ha itt és most eredményhirdetés nélkül lezárulna a bajnokság, ahogyan az osztrák vagy német ligában is történt. Ha azonban a döntés az üres csarnokokban való folytatás lesz, kénytelenek lesznek ezt elfogadni és így folytatni.
– jelentette ki Ferencz-Csibi Róbert, a piros-fehérek fiatal hátvédje.
Elmondta, vasárnap az üres csíkszeredai csarnokban senki nem tudott felpörögni, csak muszájból játszottak. „Olyan volt, mint egy válogatott összetartáson, ahol a keretet szétosztják kétfelé, és a kékek játszanak a pirosak ellen minden tét nélkül. Másnap ugyan csak kilencszázan voltak, és csak csíki szurkolók, de így is lényegesen más volt a hangulat. Már valódi meccsen érezhettük magunkat” – mondta.
A gyergyói csapat készül, és ha lesz meccs csütörtökön 18 óra 30 perctől, akkor mindent meg fog tenni, hogy faragjon a csíkszeredai meccseken kialakult 0–2-es hátrányából.
A jégkorong Erste Liga elődöntőjében mindkét ágon két-két mérkőzést rendeztek eddig. A magyarországi sorozatban a címvédő Ferencváros szintén 2–0-s összesítéssel vezet.
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!