Erste Liga: gödörben a Fradi, pontot szerzett a sereghajtó

MTI 2022. november 04., 22:28 utolsó módosítás: 2022. november 04., 22:29

A listavezető Budapest Jégkorong Akadémia 5–1-re legyőzte a magyar bajnoki címvédő Ferencvárost, míg a sereghajtó Fehérvár Hoki Akadémia szétlövésben 5–4-re kikapott a vendég Újpesttől az Erste Liga pénteki játéknapján.

Ez volt a Fradi negyedik veresége legutóbbi öt meccsén Fotó: Nagy Gábor Sándor

A Tüskecsarnokban a BJA alaposan belekezdett, és a 4. percben már két találattal vezetett. Az FTC ugyan szépített, majd a góllövőlistát vezető Eetu Elo is eredményes volt. Nem találta a ritmust a házigazda, ugyanakkor a rivális – amely az előző idényben MAC HKB Újbuda néven futott – remekül támadott. A 33. percben 4–1-re módosult az állás, sőt, a Mirko Djumic újabb góljával tovább nőtt különbség. A folytatásban jól védekezett a BJA, és magabiztosan vitte el a három pontot.

Ez volt a Fradi negyedik veresége legutóbbi öt meccsén.

Az ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban a sereghajtó FEHA19 arra készült, hogy a szezonban másodszor is legyőzze az UTE-t. A hazaiak komoly mezőnyfölényben voltak, és 24 másodperccel az első szünet előtt avatták fel a 22. születésnapját csütörtökön ünnepelt Sági Mátét. A folytatásban már jobban játszottak a fővárosiak, és a meccs derekán 1 perc 20 másodperc alatt fordítottak. A 37. percben egy emberelőnyös góllal már 3–1-re vezetett az Újpest, ám a második játékrész hajrájában ismét gólt kapott.

A harmadik felvonásban rövid időre egyenlített a Fehérvár, három és fél perc múlva visszavette előnyét a vendéggárda. Nagyobb sebességi fokozatban kapcsolt a házigazda, és az 58. percben 4–4 lett Nagy Ákos találatával. Jöhetett a hosszabbítás, majd a rávezetés, amelyben aztán az UTE volt a jobb. A lila-fehérek kedden három-, most pedig kétgólos előnyről nem tudták begyűjteni a három pontot.