Hirdetés

Erste Liga: „A felelősség és a fegyelem a kulcs...”

A szezon elején magyarországi fordulók várnak a székely csapatokra
Fotó: Pinti Attila

2020. szeptember 09., 17:53

Szezonnyitó sajtótájékoztatót tartottak szerdán a pár nap múlva rajtoló jégkorong Erste Liga vezetői. Sipos Levente MJSZ-főtitkár szerint felelősség és fegyelem nélkül lehetetlen lesz megrendezni a kihívásokkal teli új idényt.

2020. szeptember 09., 17:53

A szombatra beütemezett MAC HKB–Vasas mérkőzéssel a budapesti Tüskecsarnokban remélhetőleg elkezdődik az Erste Liga 2020/2021-es idénye. A szezonnyitó sajtótájékoztatón Sipos Levente, a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára, valamint Szabados Richárd, az Erste Liga alelnöke vett részt, a beszélgetésbe ugyanakkor a bajnokságban érdekelt tíz csapat képviselője is becsatlakozott online.

Hirdetés

Az alapszakasz szigorú intézkedések mellett rajtol szeptember 12-én, és egyelőre 90 mérkőzésre határoztak meg párosításokat és időpontokat.

Szabados Richárd elmondta, a koronavírus-járvány által sújtott három csapat (Újpesti TE, Dunaújvárosi Acélbikák, FTC-Telekom) esetében késleltetett szezonkezdést javasoltak. Az említett együttesek csak később csatlakoznak a küzdelmekhez.

Mint ismert, az erdélyi csapatok első körben a magyarországi fordulóikat játszzák le, majd ha elkészül a román bajnokság menetrendje, akkor következhetnek az egymás elleni hazai rangadók. A magyaroszági csapatok pedig csak ezt követően látogatnának Székelyföldre és Brassóba, amennyiben ezt a vírushelyzet is engedi.

„Próbálunk a naponta változó helyzethez igazodni, de nagyon soktényezős a feladatunk. A minisztériumtól, a szövetségen át a szponzorokig, a csapatok, játékosok képviselőit, a bírói testületet, a szurkolókat – mindenkit figyelembe kell venni. Az a döntésünk született, hogy szombaton elkezdjük a bajnokságot, és fenntartjuk a jogot arra, ha változnak a körülmények, akkor olyan döntéseket eszközölünk, ami adott esetben befolyással lesz a bajnokság lebonyolítására”

– fejtette ki Szabados Richárd, aki reményét fejezte ki, hogy a sport az erős korlátozások mellett is tudja bizonyítani: felül lehet emelkedni a jelenlegi helyzeten.

Sipos Levente hangsúlyozta, a játékosok és a klubalkamazottakra nagy felelősség hárul a következő időszakban: „A szövetség célja, hogy a jelenlegi helyzetből kihozzuk a maximumot, így a csapatok minél több mérkőzést tudjanak lejátszani. Az óvintézkedéseket nagyon komolyan kell venni. A felelősség és a fegyelem a kulcs, ezek nélkül lehetetlen ezt a szezont jól lehozni. Ebben kívánok a csapatoknak sok sikert, jó munkát, és minél több lejátszott mérkőzést.”

Bereczky Szilárd, a Gyergyói Hoki Klub menedzsere szerint a versenynaptár kedvezőtlen számukra, ráadásul a rövid időn belül jelentkező nagy terhelés miatt a sérülésveszély is magas:

A csapatunk mindenképp erősödött a tavalyihoz képest. Mint mindenkinek, nekünk is a győzelem a célunk, jó helyen szeretnénk végezni. A megváltozott feltételek miatt viszont nem az a fő kérdés, hogy ki lesz a végső győztes, hanem az, hogyan tudjuk ezt a helyzetet közösen, minél kisebb kárral túlvészelni.

A kiírás számunkra semmiképp sem ideális, nagyon rövid idő alatt kell sok mérkőzést kell lejátsszunk. A nagy terhelés sajnos tartogat sérülésveszélyeket.”

A Csíkszeredai Sportlub képviseletében Sprencz István klubmenedzser a szurkolókra is kitért:

Kihívásokkal teli szezon elé nézünk. Jelenleg még zajlik a felkészülés, várjuk, hogy kezdődjön a szezon. Nagy érvágás, hogy jelen pillanatban nem tudjuk kiszolgálni a hazai nézőket, bízunk benne, hogy változni fog a helyzet, és tudunk majd hazai mérkőzést is rendezni.

Tavaly a Ferencvárossal megosztoztunk az első helyen, az idei szezonban sem szeretnénk alábbhagyni.”

A program szerint a Gyergyói Hoki Klub szeptember 29-én Győrben, a Fehérvári Titánok ellen játssza első mérkőzését, míg a Csíkszeredai Sportklub egy nappal később a Ferencvárossal szembeni rangadón mutatkozik be a Tüskecsarnokban.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

„A székely ember nem hajol meg” – Diószegi László Budapestről üzent a sorsdöntő meccs előtt

Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.

Székelyhon

Ferenc pápa által kinevezett megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka

Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.

`
Krónika

Tőkés László „ízlésromboló rángatózásnak” nevezte a tiszás miniszter Kossuth téri táncát

„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.

Krónika

A Tisza győzelmét „megjósoló” előrejelzési piac már beárazta, honnan érkezhet az új román miniszterelnök

Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.

Főtér

Emlékek az aranykorszakból aranyáron: hogyan lett kétszáz lej egy kiló fosókaszilva?

Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).

Ez is érdekelheti

Emelt fővel zárta a felkészülést a magyar hokiválogatott

A világbajnoki főpróba eredménye ugyan vereség lett, de a magyar válogatott Kanada ellen is megmutatta tartását: fegyelmezett védekezéssel, önfeláldozó játékkal és megnyert szétlövéssel zárta a felkészülést.

Újabb keretszűkítés a magyar hokiválogatottnál

Újabb három játékossal csökkent az egy hét múlva kezdődő svájci elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott kerete.

Újraéled a csíki hoki múltja, jubileumi felvételek a '90-es évekből

Újabb részéhez érkezett a csíki jégkorong hőskorát bemutató sorozat: az 1996-os jubileumi ünnepség felvételein ezúttal az egykori játékosok és hozzátartozóik láthatók a jégen és a palánk mellett.

Újabb vereség a vb előtt: Szlovéniában kapott ki a magyar jégkorong-válogatott

Hiába szerzett kétszer is egyenlítő gólt a magyar jégkorong-válogatott, végül 3–2-re kikapott Szlovéniától a világbajnoki felkészülés utolsó előtti mérkőzésén.

Kína legyőzte a csoportelsőt, Románia bronzéremmel zárta a jégkorongvébét

A házigazda kínai válogatott a divízió 1/B-s világbajnokság utolsó mérkőzésén büntetőkkel legyőzte Észtországot, így megelőzte Romániát. A mieink így bronzéremmel térhetnek haza Sencsenből.

Dél-Korea legyőzésével biztosan éremmel zárja a vébét a romániai hokiválogatott

Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.

Elköszöntek két játékostól a magyar jégkorong-válogatottnál

Másodszor szűkítette keretét Majoross Gergely, az elitvilágbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya, aki így 29 játékossal dolgozik tovább.

Új kihívások és fejlődési tervek a gyergyói rókalányok előtt

Újra szintet lépne a gyergyószentmiklósi női jégkorongcsapat. A Fox Hockey terve az, hogy ősztől a romániai és a magyarországi U25A bajnokság mellett az osztrák DEBL ligában is megmutassák a tudásukat. Az utánpótlás fejlesztése is prioritás.

Eldőlt: Románia idén nem jut vissza a divízió I/A értékcsoportba

Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.

Hiába a jó kezdés, simán nyert Dánia a magyar hokiválogatott ellen

Felkészülési mérkőzésen szenvedett vereséget a magyar jégkorong-válogatott: a két hét múlva rajtoló elitvilágbajnokságra hangoló csapat Dániától kapott ki Odensében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!