Az előző idény döntőjének ismétlésén a hazaiak kiválóan kezdtek, a 13. percben már 2–0-ra vezettek. Azonban rendezte sorait az elmúlt három finálét elveszítő FTC, és két harmad után már nála volt az előny. Az utolsó harmad elején tovább növelte a különbséget a vendég együttes, majd a hajrában a még kétszer betalált.
Az alapszakaszgyőztes BJAHC is korán előnybe került az Újpest ellen, majd a második harmad végén megduplázta előnyét. Ez viszont nem volt elég, hiszen az Újpest az utolsó harmadban előbb szépített, majd emberelőnyből egyenlített. A rendes játékidőben több gól nem esett, így következett a hosszabbítás, melynek hetedik percében Blackwater lecsapott, eldöntve az első mérkőzést.
A párharcok hétfőn a második mérkőzésekkel folytatódnak Brassóban, Gyergyóban, Budapesten és Debrecenben.
Erste Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Brassói Corona–FTC-Telekom 2–6 (2–1, 0–2, 0–3),
gólszerzők Valchar (8.), Welsh (13.), illetve Molnár (16., 59.), Crespi (30.), Brady (37.), Kestila (47.), Heino (56.)
A négy győzelemig tartó párharcban az FTC 1–0-ra vezet.
Budapest Jégkorong Akadémia HC–Újpest 3–2 (1–0, 1–0, 0–2) – hosszabbítás után,
gólszerzők Blackwater (4., 67.), Sofron (39.), illetve Kiss (43.), Szalma (49.)
A négy győzelemig tartó párharcban a BJAHC 1–0-ra vezet.
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 8–1 (3–0, 2–1, 3–0)
A négy győzelemig tartó párharcban a GYHK 1–0-ra vezet.
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 1–2 (1–1, 0–1, 0–0).
Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.
A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!