Három győzelem kellett a romániai U20-as jégkorongbajnokság döntőjébe jutáshoz és ezt három mérkőzésből el is érte a Gyergyói Hoki Klub együttese. A Brassói Coronát egy kiütéses és két szorosabb mérkőzésen múlták felül Daradics Csaba tanítványai.
Az első megmérettetésen Gyergyószentmiklóson 8–0-ra nyertek Molnár Ákosék, a második meccsen viszont csak az utolsó harmadban lett meg a gyergyói győzelem, a Corona 3–1-re is vezetett, innen lett 5–3 a GYHK javára. A harmadik találkozóra csütörtökön este Brassóban került sor.
Itt góltalan első húsz perc után a fiatal piros-fehérek a középső játékrészben döntötték el a mérkőzést, 3–1 után, a záró felvonásban csak megerősítették a sikerüket.
A fináléban GYHK ellenfele a Sapientia U23 csapata lesz, amely a Csíkszeredai ISK-t búcsúztatva jutott döntőbe.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!