Élre állt az Erste Ligában a GYHK

Gergely Imre 2022. december 02., 22:00 utolsó módosítás: 2022. december 02., 22:25

Tabellaszomszédok találkoztak Miskolcon, a harmadik helyen álló DVTK Jegesmedvék fogadták a másodikat, azaz a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A GYHK lerázta a riválist, sőt győzelmével élre állt a ligában.

Fotó: Nagy Gábor Sándor

Az elején a hazaiak voltak veszélyesebbek, de aztán magukra találtak a gyergyóak. Az első emberelőny kimaradt, pedig óriási tűzijáték zajlott Voris ketrecénél. De mindjárt utána Sárpátki passzolt lövés helyett szenzációsan tálalt Vincze Péter elé, aki kapásból a hálóba zúdította. Ezzel szerzett vezetést a GYHK. S rögtön, ahogy elkezdődött a második harmad már 0–2 állt az eredményjelzőn. Orbán lőtt Bodó passzából a hosszú felsőbe. Aztán Császár indította Sándor-Székelyt, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta az érkező Szigetit, és már hárommal vezetett a Szilassy legénység.

A semmiből jött a DVTK szépítő gólja. Egy távoli lövés átcsorgott Rinne mamutjai között, a korong egy pillanatig megállt a vas tövében, de a hátra nyúló kapus korcsolyájáról bekerült a vonal mögé.
A miskolciak is kaptak egy emberelőnyt, amit gond nélkül kivédekezett a GYHK, és különösebb megerőltetés nélkül tartotta a kétgólos vezetést. Aztán Orbán lőtt, s Voris lábáról bepattanva meglett a negyedik gól is.

Az 53. percben Lövei ütközte le nagyon durván Imrét, végleges büntetést kapott, a gyergyóiak pedig öt percig emberelőnyben játszhattak. Az eredmény nem indokolta, hogy megszakadjanak az újabb gólért, hagyták, hogy menjen az idő. A végén még Sylvestre is lőtt egyet, ezzel lett 1–5.

A győzelem egyben azt is jelenti, hogy a piros-fehérek élre álltak az Erste Ligában megelőzve a BJA csapatát.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 1–5 (0–1, 1–2, 0–2).

Gólszerzők: Mattyasovszky Gergely (30.) illetve Vincze Péter (17.), Brance Orbán (21., 53.), Szigeti Ákos (26.), Sébastien Sylvestre (58.).
Kapura lövések: 41–36.
Kiállítás percek: 27-6 (ebből Löveinek 25 perc végleges fegyelmi).