Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a GYHK, és Pance már a 3. percben meg is szerezte a vezetést egy tanítani való Koskiranta passz után egy villámgyors akcióból. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, Bálizs kapuja folyamatosan ostrom alatt volt, de a korong nem jutott át a gólvonalon az első húsz percben.
A túloldalon viszont igen. Miután Cooke-nak alig volt igazán komoly védenivalója, az első emberelőnyét értékesítette a MAC, a piros-fehérek védői nem voltak elég határozottak a kapuvas mellett és Nagy Krisztián begyötörte valahogy a korongot. A szünetig egy újabb emberhátrányt kellett még kivédekeznie a gyergyóiaknak, 1–1-es állásnál jött az első szünet.
A második harmadban nem változott az eredmény, annak ellenére, hogy helyzet az volt bőven mindkét oldalon. Ezek azonban ritkán voltak kidolgozott lehetőségek, egyéni megmozdulások okoztak veszélyt, de a kapusok a helyükön voltak. A GYHK kétszer is emberelőnybe került de ezek is kimaradtak.
Volt okuk reménykedni a gyergyói szurkolóknak a harmadik harmad előtt, a magyarországi túrán is látható volt, erőnléttel jól áll a csapatuk.
Nem is kellett csalódniuk, több volt a nagy helyzet a budapestiek ketrece előtt. Egy emberelőnyt sikerült góllal lezárni, Troncinsky kipattanóját vágta be St-Amant. Ezt követően nehéz perceket élt meg a Szilassy-Góga legénység, két egymás utáni emberhátrányt kellett túlélniük, amiből fél percig hárman védekeztek öt játékossal szemben. A védelem hatékony volt, Cooke is hozta, ami tőle elvárható, közeledett a meccs vége, Kangyal Balázs lehozta a kapusát, de ez sem hozott a vendégek számára eredményt, de az üres kaput sem sikerült eltalálnia Csergőéknek.
Maradt tehát a 2–1, azaz három pontot gyűjtöttek a hazaiak, akik egyébként először tudták legyőzni a MAC csapatát.
A Gyergyói Hoki Klubra pénteken is nehéz ellenfél vár, a Debreceni EAC látogat Gyergyószentmiklósra.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 2–1 (1–1, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Eric Pance (3. perc), Shawn St-Amant (49.), illetve Nagy Krisztián (15.).
Kapura lövések: 42–50.
Kiállításpercek: 10–20 (ebből Kreisz Brúnónak 10 perc fegyelmi).

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!