Először verte a GYHK a MAC Újbudát

Gergely Imre 2021. január 28., 21:46

Szoros csatát vívott ismét a Gyergyói Hoki Klub és a MAC HKB Újbuda, ahol Jordon Cooke és Bálizs Bence is remekelt, ennek megfelelően mindössze három gól esett a mérkőzésen. Ebből kettőt a gyergyóiak lőttek, így először tudták felülmúlni az újbudaiakat.

Nagyot küzdött a két csapat Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a GYHK, és Pance már a 3. percben meg is szerezte a vezetést egy tanítani való Koskiranta passz után egy villámgyors akcióból. Továbbra is támadásban maradtak a hazaiak, Bálizs kapuja folyamatosan ostrom alatt volt, de a korong nem jutott át a gólvonalon az első húsz percben.

A túloldalon viszont igen. Miután Cooke-nak alig volt igazán komoly védenivalója, az első emberelőnyét értékesítette a MAC, a piros-fehérek védői nem voltak elég határozottak a kapuvas mellett és Nagy Krisztián begyötörte valahogy a korongot. A szünetig egy újabb emberhátrányt kellett még kivédekeznie a gyergyóiaknak, 1–1-es állásnál jött az első szünet.

A második harmadban nem változott az eredmény, annak ellenére, hogy helyzet az volt bőven mindkét oldalon. Ezek azonban ritkán voltak kidolgozott lehetőségek, egyéni megmozdulások okoztak veszélyt, de a kapusok a helyükön voltak. A GYHK kétszer is emberelőnybe került de ezek is kimaradtak.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Volt okuk reménykedni a gyergyói szurkolóknak a harmadik harmad előtt, a magyarországi túrán is látható volt, erőnléttel jól áll a csapatuk.

Nem is kellett csalódniuk, több volt a nagy helyzet a budapestiek ketrece előtt. Egy emberelőnyt sikerült góllal lezárni, Troncinsky kipattanóját vágta be St-Amant. Ezt követően nehéz perceket élt meg a Szilassy-Góga legénység, két egymás utáni emberhátrányt kellett túlélniük, amiből fél percig hárman védekeztek öt játékossal szemben. A védelem hatékony volt, Cooke is hozta, ami tőle elvárható, közeledett a meccs vége, Kangyal Balázs lehozta a kapusát, de ez sem hozott a vendégek számára eredményt, de az üres kaput sem sikerült eltalálnia Csergőéknek.

Maradt tehát a 2–1, azaz három pontot gyűjtöttek a hazaiak, akik egyébként először tudták legyőzni a MAC csapatát.

A Gyergyói Hoki Klubra pénteken is nehéz ellenfél vár, a Debreceni EAC látogat Gyergyószentmiklósra.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 2–1 (1–1, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Eric Pance (3. perc), Shawn St-Amant (49.), illetve Nagy Krisztián (15.).
Kapura lövések: 42–50.
Kiállításpercek: 10–20 (ebből Kreisz Brúnónak 10 perc fegyelmi).