Nem indul semmilyen pozícióért a Magyar Jégkorong-szövetség (MJSZ) csütörtöki tisztújító közgyűlésén Such György elnök.
– írta a szövetség honlapján Such György, aki köszönetet mondott mindazoknak, akik az előző két választáson megtisztelték a bizalmukkal, kiemelve Sipos Levente főtitkárt.
„Utódom minden korábbinál sikeresebb nemzeti válogatottakat, hatékony apparátus által működtetett szervezetet, valamint az MJSZ különféle bankszámláin összesen több, mint 4,5 milliárd forint készpénzt, további 1,3 milliárd forintot meghaladó összegű megkötött tao-támogatási szerződést és a 8 évvel ezelőttinél majdnem négyszer nagyobb szövetségi vagyont vesz át” – fogalmazott a 65 éves elnök, aki 2016-tól irányította a szövetséget.
Idén mind a férfi, mind pedig a női magyar válogatott feljutott az élvonalba.
Kovács Zoltántól, a magyar szövetség szakmai elnökétől megtudtuk, hogy
a tisztújító közgyűlésén az egyetlen elnökjelölt dr. Kolbenheyer Zsuzsanna elnökségi tag lesz.
A csütörtökön 11 órakor kezdődő küldöttgyűlés helyszíne a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem Athén terme.
A napirendi pontok között szerepel:
– a 2023/2024-es szezon szakmai beszámolója;
– a 2023-as év pénzügyi beszámolója és éves mérlege;
– közhasznúsági jelentés;
– a felügyelőbizottság 2023. évi beszámolója;
– könyvvizsgálói jelentés;
– a 2024/2025-ös szezon szakmai programja;
– a 2024/2025-ös szezon pénzügyi programja;
– a MJSZ stratégiai beszámolója;
– teljes tisztújítás: elnök, szakmai alelnök, általános alelnök, elnökségi tag (8 fő), felügyelő bizottság elnöke, felügyelő bizottsági tag (2 fő);
– egyebek.
A szavazatszámlálás alatt adják át a szezon legjobbjainak járó díjakat.
A szülő és az edző központi szerepet játszik a sportolóvá válás cseppet sem egyszerű folyamatában, ezért egyáltalán nem mindegy, milyen modellt mutatnak a gyerekeknek. A kölcsönösen egymásra utalt helyzetben érdemes néhány szempontot szem előtt tartani.
Az idény – és talán fennállása – legfontosabb összecsapására készül a Sepsi OSK, amely vasárnap az alsóházi rájátszás utolsó fordulójában az Unirea Slobozia vendégeként játszik az élvonalban való maradásért.
Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.
A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.
Videókapcsolatot létesítve beszélgetett egymással pénteken Emmanuel Macron francia elnök Nicuşor Dan bukaresti főpolgármesterrel, akit támogatásáról biztosított a vasárnapi romániai államfőválasztáson.
Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!