Elmarad a címvédés az Erste Ligában, véget ért a szezon a Gyergyói HK számára

Gergely Imre 2024. március 31., 21:25 utolsó módosítás: 2024. április 01., 10:53

Nem lesz hetedik, mindent eldöntő meccs a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A Brassói Corona a Gyergyói Hoki Klub otthonában nyert vasárnap este, így 2021 után ismét bejutott a kiírás döntőjébe.

A Brassó kiütötte a bajnokot Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nem ezt várták a Gyergyói Hoki Klub szurkolók, ami húsvét vasárnap történt. A hazaiaknak mindenképpen győzniük kellett volna, hogy kiharcolják a hetedik meccset a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, de a Brassói Corona az ellenfél hibákat kihasználva nyert és döntőbe jutott.

A címvédő jégkorongozott, a brassóiak lőtték a gólt. Ez az egy mondat leírja azt, ami az első húsz percben zajlott.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Miközben percekig be sem jártak a Gyergyói HK kapujának előterébe, Van Wormer csapott rá egy rossz átvétel után szabadon maradt korongra, és az első lövésével vezetett is a Corona. Utána hiába volt számos akció Dubeau kapujánál, semmi sem ment be, 0–1 volt az állás az első szünetben.

A második harmad borzalmas volt gyergyói szempontból. Cornet nagyon hamar kettőre növelte a vendégek előnyét, majd jött a harmadik és negyedik brassói gól is. A GYHK erőlködött, de semmi sem sikerült, míg a kék-sárgák minden hibás passzt kontrával és találattal büntettek.

Haaranen ugyan egyéni megmozdulásával még faragott a hátrányból, de reálisan nézve a meccs már ekkor eldőlt (1–4).

Három gólos hátrányból, nagyon mélyről kellett volna felállnia a címvédőnek a harmadik harmadban. Ehhez azonban gyors találatokra lett volna szüksége, de ezek nem jöttek.

A GYHK nem mutatott olyan átütő erőt, ami ezeket meghozta volna.

Bodó ugyan még szépíteni tudott emberelőnyben, de ez már az 54. percben jött. És ha bárkiben is visszatért volna a remény, még bízott volna a csodában, egy újabb eladott korong után Blackwater megint háromra változtatta a brassói előnyt (2–5).

A végén üres kapus találattal Valchar zárta le a meccset és a párharcot. Összességében megérdemelten.

A Brassói Corona bejutott a jégkorong Erste Liga döntőjébe, a Gyergyói Hoki Klub száma véget ért a 2023–2024-es szezon.

Jégkorong Erste Liga elődöntő hatodik mérkőzés

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 2–6 (0–1, 1–3, 1–2).
Gólszerzők: Matias Haaranen (39. perc), Chris Bodó (54.), illetve Jared Van Wormer (4.) Philippe Cornet (22., 35.), Adam Holwell (28.), Judd Blackwater (55.), Radim Valchar (57.).
Összesítésben 2–4.