A Corona közösségi oldalán köszönte meg a szakembernek az eddigi munkáját, sok sikert kíván a további karrierje során.
A kanadai Dave MacQueen 2020-ban érkezett a Brassói Coronához, miután hét idényt töltött a Dornbirner együttesénél az EBEL-ben.
A Cenk alatti városban országos bajnoki címet szerzett a 2020–21-es, a 2022–23-as és a 2023–24-es szezonban; Román Kupa-győzelmet jegyzett 2021-ben és 2024-ben; illetve megnyerték az Erste Ligát a 2023–24-es idényben.
Irányítása alatt a Corona volt az első romániai csapat, amely bejutott a Kontinentális Kupa 3. fordulójába (a jelenlegi lebonyolítási rendszer szerint).
Dave MacQueen 2023-tól a román válogatott szövetségi kapitánya is, amellyel kiváló szereplést produkált a legutóbbi világbajnokságon: legyőzték Magyarországot, Dél-Koreát és Japánt is, és sikerült bennmaradtak az 1A divízióban.
Alig két hét múlva újabb kihívás vár MacQueenre: megpróbálja ismét bent tartani a román válogatottat az azonos értékű csoportban, ezúttal Nagy-Britannia, Olaszország, Lengyelország, Japán és Ukrajna lesznek az ellenfelek. A tornának Sepsiszentgyörgy, a Sepsi Aréna ad otthont.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Új név és gyorsasági szakasz, átalakuló helyszínek – számos újdonsággal érkezik az idei Hargita Rali, amelyet április végén rendeznek meg Székelyudvarhelyen és környékén.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Szavazásra buzdította a határon túli magyar állampolgárokat Orbán Viktor miniszterelnök. Orbán az elmúlt 16 év közös eredményeinek megvédésére kérte a levélben szavazó külhoni magyarokat.
Fatolvajok vertek meg két erdészt, testkamerákat sürget a környezetvédelmi miniszter. Meleg lesz a hétvégén, de készüljünk fel az újabb hűvös időre a jövő hét közepétől.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!