Andrei Taratukhin négy évvel ezelőtt 34 esztendősen érkezett a Csíkszeredai Sportklubhoz. „Az a csupaszív harcos, aki az elmúlt négy szezonban korát meghazudtolva teljesített igencsak magas szinten. A szurkolók számára csak Tara-ként jegyzett balkezes center vezéregyéniséggé nőtte ki magát Csíkszeredában, akire a társak felnéztek, tanulhattak tőle” – írja közleményében a székelyföldi klub hivatalos közösségi oldalán.
A remek teljesítményét a statisztikai adatai is alátámasszák: a 304 kék-fehér mezben lejátszott meccsen 378 pontot termelt. 2019-től már nem számított idegenlégiósnak, megkapta a román állampolgárságot.
A Sportklub színeiben Erste Liga-győztesnek, román bajnoknak és háromszoros Román Kupa-győztesnek mondhatja magát.
„Köszönjük az elkötelezettségedet, az évek során tanúsított hozzáállásodat! Méltó módon viselted a Sportklub mezét, büszkék vagyunk rá, hogy négy évig velünk voltál! További sérülésmentes karriert és hasonló sikereket kívánunk neked!” – ezekkel a sorokkal búcsúzik Taratukhintól a Csíkszeredai Sportklub.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!