A gyergyószentmiklósi jégpálya korszerűen felszerelt edzőtermében, illetve a szabadban is zajlik a munka, itt a gyergyói jégkorongozók és a csapat csíki játékosai teljesítették a napokban az ilyenkor szokásos teszteléseket. A fiúkat Góga Attila edző felügyeli és Lokodi Mátyás erőnléti edző látja el az izzasztó feladatokkal.
Mivel a csapat egy része Csíkszeredában, mások Magyarországon, a légiósok több országban élnek, a tavalyihoz hasonlóan mindenki a maga lakhelyén végzi a felkészülést.
A magyarországi játékosok a világbajnokság után Szilassy Zoltánnal folytatják a munkát. A teszteket a légiósok is külön teljesítik, amelyeket elküldenek az erőnléti edzőnek. Ezeket többször megismétlik az alapozás alatt.
Amint Góga Attila elmondta, azt már tudni lehet, hogy az Erste Liga következő szezonja a múlt években megszokotthoz képest kezdődik, így a szárazedzések programját is ehhez igazítják. A csapat teljes kerete így szeptember első felében találkozik majd, akkor indul el a közös munka. Az Erste Liga új szezonjának kezdete előtt legalább három edzőmérkőzést szeretnének játszani, már folyamatban vannak a tárgyalások erről a lehetséges ellenfelekkel, de konkrétumok még nincsenek ebben a tekintetben.
A Lokodi Mátyás által összeállított edzésprogram szerint most egyből a mély vízbe kerülnek a piros-fehérek.
Az első időszakban súlyzós edések kapják a fő hangsúlyt, olyan gyakorlatok, amelyeket a szezon közben a sok mérkőzés miatt nem ajánlatos végezni. Ez egy hat hetes felvezető időszakot vesz fel, majd pedig Érden ismét sor kerül a nyári jeges táborra, ahol jelen lesznek a székelyföldi és magyarországi játékosok, és velük számos fiatal tehetség is. A Minárik Dávid szlovákiai skill edző vezetésével ott zajló foglalkozásokon nem a taktika, a jégkorong kapja a főszerepet, hanem korcsolyatechnika fejlesztés zajlik. Érd után jön a száraz felkészülés újabb szakasza, amely már a jeges munka felé is kacsintgat – mutatott rá Lokodi.
Az Erste Liga bajnoki címet megnyerő csapat keretének összeállításában lesznek változások, de erről majd a későbbiekben várhatók bejelentések.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!