A tervek szerint az alsóházi csatározások január 22-én kezdődnek, és az öt együttes egy oda–vissza körben összesen 8–8 meccset játszik. A felsőház küzdelmei – ahol a csapatok szintén egy oda–vissza körben 6–6 mérkőzést játszanak – január 26-án kezdődnek és február 11-én érnek véget.
Egyes csapatok a középszakaszban bónuszpontokat kapnak, a felsőházban 4–2–1–0, az alsóházban pedig 4–2–1–0–0 rendszerben. A Miskolci Jegesmedvék és a Csíkszeredai Sportklub 4–4 ponttal kezdi a középszakaszt, a MAC Budapest és a Ferencváros 2–2, a Dunaújvárosi Acélbikák és a Brassói Corona pedig 1–1 ponttal, míg az Újpest, a Fehérvári Titánok és a Vienna Capitals II. pont nélkül rajtol.
A középszakasz végén a sereghajtó számára véget ér az idény. A négy nyert mérkőzésig tartó negyeddöntőben az elmúlt idényhez hasonlóan idén is választhat magának ellenfelet a felsőház első három helyezettje.
A Csíkszeredai Sportklub illetékesei szerint a közzétett programon még történhetnek változások, több csapat is jelezte, hogy egyes mérkőzések időpontját újra szeretné időzíteni.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!