Elkerülte a kiesést Románia U18-as hokicsapata

Dobos László 2023. április 16., 11:47

Győzelemmel zárta Románia válogatottja a Szerbiában megrendezett U18-os korosztályú, divízió 2/A jelű jégkorong-világbajnokságot, és ezzel a negyedik értékcsoportban maradt.

Fotó: iihf.com

A többségében székelyföldi születésű fiatalokból álló romániai csapat korábban Nagy-Britanniától (hosszabbítás után) 4–3-as, Litvániától 6–0-ás, Horvátországtól 11–2-es, Szerbiától pedig 6–3-as vereséget szenvedett.

A bennmaradásról döntő Románia–Spanyolország összecsapás két harmad után 1–1-re állt, az utolsó játékrészben azonban a Kovács László és Moldován Ervin edzők által irányított együttes 3–1-re elhúzott, az utolsó öt percben pedig a spanyoloknak csak a szépítés sikerült.

A mérkőzés legjobbjának a romániai kapust, Buda Mártont választották. A román–spanyol meccsen a kapura lövések aránya 42:24 volt a spanyolok javára.

U18-as jégkorong vb, divízió 2/A jelű csoport, 5. forduló:

Románia–Spanyolország 3–2 (1–0, 0–1, 2–1).
Gólszerzők: Szopos-Böjte Szabolcs (5.), Kozma Gergő (48.) és Matei Bolocan (54.), illetve Dusan Cantabrana (40.) és Roman Marillas (55.).

A zárónap utolsó két mérkőzésén: Litvánia–Nagy-Britannia 2–1 (hosszabbítás után) és Horvátország–Szerbia 6–1.

A divízió 2/A jelű vébé végeredménye: 1. Litvánia 14 pont, 2. Horvátország 12 pont, 3. Nagy-Britannia 9 pont, 4. Szerbia 4 pont, 5. Románia 4 pont, 6. Spanyolország 2 pont. Azonos pontszám esetén az egymási elleni eredményt rangsorolt.

A csoport első helyezettje, Litvánia feljutott a divízió 1/B jelű csoportba, az utolsó helyezett Spanyolország kiesett a divízió 2/B-be.

Hány divízió van az U18-asoknál?

Az U18-as korosztályú világbajnokság divíziós rendszerben zajlik. Az elit-csoportban tíz csapat szerepel, a divízió 1/A, illetve 1/B jelű csoportokban pedig hat-hat. Magyarország a divízió 1/A jelű csoportnak a tagja, számukra a vébét pedig április 23-29. között rendezik a franciaországi Angersben. A negyedik és ötödik értékcsoportot jelentő divízió 2/A, illetve 2/B csoportokban (23-34. helyek) további 12 csapat kapott besorolást. Van divízió 3 is, ahol két értékcsoportban hat, illetve négy csapat lép jégre.