A bejelentés szerint a halasztást a Sportklub kérte, és ebbe a háromszéki együttes beleegyezett.
A hír megjelenése után elindult a pletyka, különböző spekulációk, feltételezések, összeesküvés-elméletek keringtek a virtuális térben és a szurkolói csoportokban, miszerint a Hargita megyeiek megtorpantak, nem mernek kiállni a háromszékiek ellen.
Megkerestük a Csíkszeredai Sportklub vezetőségét. Hodos László klubelnök és a mérkőzések szervezésért felelős Sprencz István is ugyanazt a választ adta. „Csendben, nyugodtan sérülésmentesen akarunk készülni az október végi, nagyon fontos magyarországi túránkra, amikor öt nap alatt négy tétmérkőzés vár ránk az Erste Ligában.
– nyilatkozta Hodos.
A romániai felnőtt bajnokság lebonyolításának követése évek óta keresztrejtvény megoldásához hasonlít, nagy a káosz a mérkőzések programjában. Már megszoktuk, hogy az időpontok hetente módosulnak.
A romániai jégkorongbajnokság alapszakaszában eddig lejátszott mérkőzések eredményei: Háromszéki Ágyúsok–Sapientia 5–2 és 12–2, Gyergyói HK–Bukaresti Steaua 5–1 és 12–3, Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub 8–7 (hosszabbítás után), Sportklub–Brassói Corona 5–2 és Brassó–Gyergyói HK 4–5.
A bajnokságban részt vesz még a Galaci CSM és a Bukaresti Sportul Studențesc csapata.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
A parajdi turizmus évtizedeken át szinte egyet jelentett a sóbányával. A bányakatasztrófa sújtotta székelyföldi település idegenforgalmának helyzetét Moldován László, a Sóvidék–Hegyalja Turisztikai Egyesület elnöke ismertette a Krónikával.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!