Lejárt a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) által megszabott előzetes nevezési határidő a 2026–2027-es bajnoki idényre. A szakszövetség által közzétett lista szerint összesen 59 felnőtt és utánpótláskorú csapat jelezte részvételi szándékát a különböző országos bajnokságokra.
A legnagyobb változás a férfi felnőtt mezőnyben történt, ahol nem adta le nevezését a Bukaresti Red Hawks együttese. Ennek következtében a következő idényben várhatóan nyolc csapat alkotja majd az élvonal mezőnyét.
A férfi felnőtt bajnokságra a Sapientia U23, a Bukaresti Sportul Studențesc, a Brassói Corona, a Bukaresti Steaua, a Háromszéki Ágyúsok, a Galaci CSM, a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK nevezett.
A női felnőtt bajnokságban négy csapat indulna: a Bukaresti Sportul Studențesc, a CSHC Csíkmadarasi Bomilact, a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey és a Csíkszeredai Sportklub.
Az U20-as korosztályban nyolc gárda szerepel a benevezettek között: a Sapientia U23, a Galaci CSM, a Brassói Corona, a Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek, a Csíkszeredai ISK, a Gyergyói HK, a Bukaresti Red Hawks és a Bukaresti Triumf.
Az U17-es bajnokságban hat együttes indulna: a Sapientia U23, a Brassói Corona, a Csíkszeredai ISK, a Gyergyói HK, a Bukaresti Red Hawks és a Bukaresti Triumf.
Az U15-ös mezőny már jóval népesebb lesz. Benevezett a CSM Suceava, a Brassói Corona, a Felcsík SK, az Alcsík SK, a Galaci Dunărea, a Marosvásárhelyi VSK, a Csíkszeredai ISK, az ACS Ion Țiriac, a VSK Székelyudvarhely, a Gyergyószentmiklósi ISK két csapattal, valamint a Kézdivásárhelyi Bikák.
A legnépesebb mezőny az U13-as korosztályban várható. Itt összesen huszonegy csapat jelezte részvételi szándékát, köztük a Csíkszeredai Sportklub, a Brassói Corona két együttese, a Felcsík SK, az Alcsík SK, a Galaci Dunărea, a Marosvásárhelyi VSK, a Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek két csapata, a Csíkszeredai ISK két együttese, a CS Otopeni, az ACS Ion Țiriac két csapata, a VSK Székelyudvarhely két együttese, a Gyergyószentmiklósi ISK három csapata, a Kézdivásárhelyi Bikák és az Olimpia Ploiești.
A benevezések alapján továbbra is Székelyföld jelenti a romániai jégkorong egyik legerősebb bázisát. A csíki, gyergyói, udvarhelyi, felcsíki, alcsíki, háromszéki és kézdivásárhelyi klubok valamennyi korosztályban jelentős számban képviseltetik magukat.
A Román Jégkorong-szövetség a következő hetekben véglegesíti a versenykiírásokat, valamint elkészíti a 2026–2027-es idény hivatalos menetrendjét.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!