Ötödik egymás elleni elődöntős mérkőzésére készül az alapszakaszgyőztes Csíkszeredai Sportklub és a Magyar Kupa-címvédő Debreceni EAC.
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó sorozat első két találkozóját Csíkszeredában rendezték, a hazaiak 7–4-re és 1–0-ra nyertek. A következő két összecsapás Debrecenben volt, ahol első nap a vendégek győztek 4–1-re, a másodikon pedig a házigazdák 4–3-ra, így összesítésben 3:1-re vezet az erdélyi gárda.
A székelyföldi együttesnek még egy győzelemre van szüksége a döntőbe jutáshoz.
Pénteken este fél 7-kor kezdődik a Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC mérkőzés, a Vákár Lajos Műjégpálya jegypénztára 16 órakor nyit, egy belépő pedig 30 lejbe kerül.
A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe 4:1-es összesítéssel, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.
Vendégsikerrel zárult a karácsony utáni első erdélyi rangadó a jégkorong Erste Ligában. Pénteken este a házigazda Csíkszeredai Sportklub ütötte az első gólt a Brassói Corona elleni mérkőzésen, a vendégek azonban erre öttel válaszoltak.
A Gyergyói Hoki Klub U20-asai első szlovákiai idényükben nemcsak helytállnak, hanem betörtek a második vonal élmezőnyébe. A legnagyobb nyereség azonban nem a tabellán elfoglalt hely, hanem az a fejlődési közeg, amit ez a pontvadászat jelent.
Szinte az egész országban téliesre fordul az időjárás a hétvégén: erős szél, havazás, ónos eső, a hegyekben hófúvás várható a meteorológusok szerint. Székelyföld legnagyobb részén sárga jelzésű riasztás lesz érvényben a kedvezőtlen idő miatt.
Két dokumentumot tartalmazó borítékot találtak a vajdahunyadi kastély Buzogány-tornyának tetejéről eltávolított, páncélos vitézt ábrázoló szobor lábai alatt – közölték a múzeumként működő kastély illetékesei.
A volt román raliversenyző, Titi Aur elmagyarázta, hogy Pitești-Craiova autópályán történt pénteki tömegkarambol – amelyben 12 autó és 32 személy volt érintett – oka az úgynevezett „nyájszellem” volt.
Petri György költőnek avattak emléktáblát két nyelven az egyik kolozsvári Petry hús- és hentesáruboltban, és ez a legelvontabb és legjobb dolog, ami 2025 végén történhetett.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!