Egyetlen lépésre a döntőtől a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2022. március 25., 11:59 utolsó módosítás: 2022. március 25., 12:01

Nagyon fontos mérkőzés előtt áll a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A címvédő a sorozat elődöntőjében pénteken este a debrecenieket fogadja., győzelem esetén bejut a döntőbe.

Telt ház várható a Vákár Lajos Műjégpályán Fotó: Veres Nándor

Ötödik egymás elleni elődöntős mérkőzésére készül az alapszakaszgyőztes Csíkszeredai Sportklub és a Magyar Kupa-címvédő Debreceni EAC.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó sorozat első két találkozóját Csíkszeredában rendezték, a hazaiak 7–4-re és 1–0-ra nyertek. A következő két összecsapás Debrecenben volt, ahol első nap a vendégek győztek 4–1-re, a másodikon pedig a házigazdák 4–3-ra, így összesítésben 3:1-re vezet az erdélyi gárda.

A székelyföldi együttesnek még egy győzelemre van szüksége a döntőbe jutáshoz.

Pénteken este fél 7-kor kezdődik a Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC mérkőzés, a Vákár Lajos Műjégpálya jegypénztára 16 órakor nyit, egy belépő pedig 30 lejbe kerül.

A másik ágon a Ferencváros jutott döntőbe 4:1-es összesítéssel, miután a Gyergyói HK megbetegedések és sérülések miatt nem tudott kiállni a negyedik és az ötödik mérkőzésre.