Akárcsak az első találkozón kedden, egy nappal később is hatalmas csatát vívott egymással a két székelyföldi klub. Mindkét együttes igyekezett a legjobb formáját hozni, ám a csíki alakulat ezúttal több kiállítást is kénytelen volt kivédekezni, mint amit megszokott az idény során.
„Kicsit keményebben játszottunk, ami alapvetően pozitív, a nehézség viszont abból adódott, hogy hat kiállításunk volt, a Gyergyó pedig túl jó emberelőnyben ahhoz, hogy ennyi lehetőséget kínáljunk neki. A fegyelmezettségünkkel nem volt gond ebben a szezonban, és ezen a meccsen sem, egyszerűen nem jellemző, hogy ennyiszer hátrányba kerüljünk” – mutatott rá a találkozó után Kevin Constantine, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője.
A tapasztalt amerikai tréner hangsúlyozta: mindent összevetve elégedett volt játékosai teljesítményével, és egyetlen tényezőt emelt ki, amin változtatni kell.
– tette hozzá Constantine.
A hazai kispadon helyet foglaló Markus Juurikkala is egyetértett abban, hogy a kiállítások kulcsszerepet játszottak. A finn vezetőedző szerint együttese kiválóan reagált ezekre a lehetőségekre – támadásban és védekezésben egyaránt.
„Jó emberelőnyös játékunk volt, kétszer is betaláltunk, ugyanakkor emberhátrányban is jól álltuk a sarat, amihez kellett a kapusunk remek teljesítménye is” – emelte ki a gyergyóiak trénere.
Juurikkala különösen elégedett volt csapata második harmadban mutatott játékával, amely szerinte mintaként szolgálhat a továbbiakra is.
Megvan a második győzelem, és bár a rájátszásban mindig szoros meccsek vannak, együtt vagyunk ebben, a munkára koncentrálunk, és megyünk tovább” – fogalmazott a finn szakember.
A Gyergyói Hoki Klub tehát mindkétszer érvényesítette pályaelőnyét a Csíkszeredai Sportklubbal szemben, így összesítésben 2:0-ra vezet az Erste Liga döntőjében. A négy győzelemig tartó párharc szombaton és vasárnap, április 13-án és 14-én folytatódik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, mindkét napon 18:30-tól kezdődnek a találkozók.
Pénteken hajnaltól vasárnap estig a Hargita Rali miatt útlezárások lesznek Székelyudvarhelyen és Udvarhelyszéken. Mutatjuk, hol és mikor kell forgalomkorlátozásokra számítani.
Idegenben nyert a Jászvásári Poli a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában, és sikerével megelőzte a Sepsi OSK-t, amely a kiesőzónába került.
Néhány nap alatt szürkéről fekete színre változott a bálványosi Csiszárfüdő egyik medencéjének vize. A jelenség mögött álló okokról szakértők számoltak be a Székelyhonnak.
A bírák és ügyészek nyugdíjazásáról szóló törvénytervezetről tárgyalt pénteken Marcel Ciolacu kormányfővel a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke.
Továbbra is tartható az egy ideje júniusra belőtt átadási határidő a Kolozs megyei gyorsforgalmi út esetében, mely Tordatúr közelében köti össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Egy női kórházigazgató pedig azért rúgta ki a sürgősségi osztály női vezetőjét, mert szerinte csak egy férfi tudná jól elvégezni ezt a feladatot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!