„Ennek így kellett lennie, le kellett zárni a bajnokságot. Nem is értettem eddig sem, hogy miért tétovázott mostanáig a hokiszövetség. Az egész világon megállt a jégkorong élet, csak itt Romániában húzták az időt az illetékesek. Itt nem volt opció az sem, hogy halasztjuk pár hetet és folytatjuk a küzdelmet” – mondta megkeresésünkre Bereczky Szilárd, a Gyergyói Hoki Klub sportmenedzsere.
Hozzátette, az idegenlégiósok minden csapattól hazamentek, az edzések is leálltak. Sőt, míg például fociban akár később is újra lehet kezdeni, a hokiban ez nem működik, hiszen a jeget is leolvasztották minden csarnokban.
Óriási fölösleges pénzpazarlás lett volna ezeket hetekig, hónapokig üresen fenntartani.
„Azzal döntéssel is egyetértek, hogy nem hirdettek győztest, nem állapítottak meg sorrendet: a romániai bajnokságban még az alapszakaszból sem játszottak le számos mérkőzést, és az addigi eredményeket azért nem lehetett volna figyelembe venni, mert például nem egyforma számú mérkőzésen vannak túl a csapatok. Például Galac csak 24, mi 31 meccset játszottunk le. Hogy lehetne így sorrendet kialakítani?” – fogalmazta meg a menedzser.
A Román Jégkorong-szövetség csütörtökön jelentette be a bajnokság törlését.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!