A brassóiak idegenlégiósa, a kanadai Jereme Tendler volt a mérkőzés hőse, ő lőtte a vendégek mindhárom gólját. A gólok sorozatát a Brassó nyitotta meg, de a házigazdák Baskov büntetőlövésével, majd Mărcuș találatával 2–1-re fordítottak.
A Corona a harmadik harmad elején kiegyenlített, és mivel nem született újabb találat, következett a ráadás. A hosszabbítás 9. percében emberelőnybe került a Brassó, ekkor született az aranygól, amellyel 3–2-re nyert a barcasági együttes.
Jégkorong, román bajnokság, döntő, második mérkőzés:
Galaci CSM–Brassói Corona 2–3 – hosszabbítás után (0–1, 2–0, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Alekszej Baskov (28., büntetőlövésből) és Marius Mărcuș (30.), illetve Jereme Tendler (7., 42. és 70.).
Kapura lövések: 21–27.
Büntetőpercek: 14–14.
Játékvezetők: Jevgenyij Goncsarov, Makszim Razskov és Szidor Kirszki.
A sorozat első mérkőzést a Galaci CSM nyerte meg 5–2-re, így két találkozó után 1–1-re áll a párharc. Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó sorozat következő két mérkőzését Brassóban rendezik, pénteken és szombaton, mindkét nap 18.30-tól.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!