Parázs meccs végén büntetőkkel kapott ki a Sportklub

Dobos László 2020. szeptember 30., 22:10 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 23:56

Lejátszotta első mérkőzését a jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, a tavalyi kiírás megosztott aranyérmesei csatájában szerdán este büntetőkkel maradt alul a Ferencvárosi TC otthonában.

Fotó: Halmágyi Zsolt

Az előző idény két aranyérmesének, az FTC-Telekom és a Sportklub mérkőzésével folytatódott Budapesten az Erste Liga, amelyen a 7–6-os győzelméért két pont jár a Ferencvárosnak, de az új idényt biztató játékkal kezdő csíkiak is kaptak egy pontot.

Nézők előtt rendezték a találkozót a Tüskecsarnokban, ahol jelen voltak a székelyföldi csapat anyaországi drukkerei is, akik egy hatalmas székely zászlót kifeszítve végig buzdították kedvenceiket. A vendégeknél hiányzott a nyáron kézfejműtéten átesett Papp Szabolcs, de nem játszhatott egy másik hátvéd, Láday Tamás sem, akinek az elmúlt szezonból áthúzódó egymeccses eltiltását kellett letöltenie.

Szoros első harmadot hozott a mérkőzés, amelyben először a vendégek lőttek gólt, Taratuhin bal oldalról, éles szögből talált be (0–1), de a szünet előtt a Fradi fordított, előbb emberelőnyben egyenlítettek (1–1), majd egy villámgyors támadás végén átvették a vezetést (2–1).

Kiválóan kezdte a második játékrészt a vendég Sportklub,

Yellow Horn hamar egyenlített (2–2), majd egy emberhátrányban indított Becze–Taratuhin ellentámadás végén az utóbbi vezetéshez juttatta a csíkiakat (2–3). A második húsz perc hajrájában is a Ferencváros volt eredményesebb, Nagy Gergő találataival a második harmad is egygólos Fradi előnnyel zárult (4–3).

Eredményesen kezdte a harmadik játékrészt a házigazda Ferencváros, az 50. percben már három góllal (6–3) vezettek a zöld-fehérek, de a székelyföldiek nem adták fel,

óriási rohamba kezdtek és a rendes játékidő végére 6–6-ra kiegyenlítettek.

Az ötperces ráadás nem hozott újabb gólt, így következtek a büntetőlövések. A szétlövésben a vendégektől senki sem tudta legyőzni Nagy Kristófot, a Fradi kapusát, a másik oldalon viszont Tóth Adrián egyszer betalált Makszim Szamankov kapujába.

Jégkoron Erste Liga, alapszakasz:
Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 7–6 – büntetőlövések után (2–1, 2–2, 2–3, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Rasmus Kurmala (18. perc), Hajós Roland (19., 45.), Nagy Gergő (34., 40.), Németh Attila (50.) és Tóth Adrián (65., győztes büntetőlövés), illetve Andrej Taratuhin (13., 29., 52., 60.), Colton Yellow Horn (22.) és Becze Tihamér (52.),
Kapura lövések: 37–48.
Büntetőpercek: 14–22 (ebből a csíki Flintának 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Soós Dániel és Nagy Attila, illetve Kis-Király Barna és Schumacher-Kovács Ákos.

Korábbi eredmények: MAC–Vasas 6–3, MAC–Debrecen 5–4 (hosszabbítás után), Debrecen–Ferencváros 4–3 (hu.), Ferencváros–MAC 5–4 (hu.) és Debrecen–Brassói Corona 3–4 (hu.).7
A pénteki program: 19 órától MAC–Sportklub, 19.30-tól Debrecen–Gyergyói HK, 19.40-től pedig Vasas–Brassó.