Negyedik meccsén is kikapott az U18-as hokiválogatott

Dobos László 2023. április 14., 11:17

Negyedik mérkőzésén negyedik vereségét szenvedte el Románia válogatottja a Szerbiában zajló, U18-os korosztályú, divízió 2/A jelű jégkorong-világbajnokságon. Ennek ellenére még van esélye a bennmaradásra.

A fiúk szombaton a spanyolok ellen harcolhatják ki a bennmaradást Fotó: Facebook/greatbritainicehockey

A belgrádi Pionir Ice Ring jégcsarnokban megrendezett csütörtök késő esti Szerbia–Románia találkozón a Kovács László és Moldován Ervin edzők által irányított romániai gárda az első harmad után 2–1-re vezetett, az 50. percben 3–3 volt az állás, és bár többet lőtt kapura, a vége 6–3 lett a hazai együttes javára.

A hat gólból négyet emberhátrányban, egyet emberelőnyben, az utolsót pedig kapus nélküli játékban kapták.

Románia akkor kerülheti el a kiesést, ha az utolsó mérkőzésén legyőzi Spanyolországot.

U18-as jégkorong vb, divízió 2/A jelű csoport, 4. forduló:
Szerbia–Románia 6–3 (1–2, 2–0, 3–1).
Gólszerzők: Janko Alijević (6.), Minja Ivanovič (28., 58. és 60.), Andreja Popović (37. és 52.), illetve Călin Lupașcu (11.), Tudor Nechita (19.) és Burján Róbert (47.). Kapura lövések: 27–31. Büntetőpercek: 8–12.
A negyedik játéknap további két mérkőzésén: Litvánia–Horvátország 4–1 és Nagy-Britannia–Spanyolország 3–2.

A romániai csapat korábban Nagy Britanniától (hosszabbítás után) 4–3-as, Litvániától 6–0-ás, Horvátországtól pedig 11–2-es vereséget szenvedett.
Az állás négy játéknap után: 1. Litvánia 12 pont (20–4), 2. Horvátország 9 pont (22–8), 3. Nagy-Britannia 8 pont (13–14), 4. Szerbia 4 pont (14–15), 5. Spanyolország 2 pont (8–14), 6. Románia 1 pont (8–27).

Az utolsó forduló (szombat, április 15.) programja: 14 órától Románia–Spanyolország, 17.30-tól Nagy-Britannia–Litvánia, 20 órától pedig Szerbia–Horvátország.

A csoport első helyezettje feljut a divízió 1/B jelű csoportba, az utolsó pedig kiesik a divízió 2/B-be.