Hét góllal verték Romániát az ifjúsági hokivébén

Dobos László 2024. április 21., 10:50

Súlyos vereséget szenvedett Románia ifjúsági válogatottja a házigazda Lengyelországtól, a Sosnowiecben zajló divízió 2/A jelű korosztályos jégkorong-világbajnokságon.

Nagyon eredményes volt a lengyelek támadójátéka: 34 kapura lövésből 7 gólt szereztek Fotó: Polski Hokej

A negyedik értékcsoportú tornán a romániai válogatott a nyitófordulóban 3–2-re legyőzte Horvátországot, majd 5–2-es vereséget szenvedett Hollandiától. A harmadik játéknapon a házigazda Lengyelország ellen léptek jégre Sille Tamás tanítványai, akik csupán az első harmadot tudták lezárni kapott gól nélkül, hétgólos vereség lett a vége.

Jégkorong, U18-as korosztály, divízió 2/A, 3. forduló:
Lengyelország–Románia 7–0 (0–0, 5–0, 2–0).
Gólszerzők: Matthew McGovern (21. és 59.), Rafał Drabik Drabik (26.), Tymoteusz Petrażycki (32.), Adam Sawicki (33.), Jakub Onak (38.) és Bartłomiej Stolarski (46.).
Kapura lövések: 34–15.
Büntetőpercek: 2–14.
Játékvezetők: Adler Steenstra (hollandiai), John Dow (ausztráliai) és Teo Makinen (finnországi).

A mérkőzés legjobbjainak (MVP) a lengyel Kakub Onakot (balról) és a román Matei Bolocant (jobbról) választották Fotó: Polski Hokej

Románia: Călin Ionuț Mardale, Márk Bálint (kapusok) – Szekeres Róbert, Fodor Dávid, Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (első sor); Lusztig Krisztián, Nagy Tamás, Czirják Zalán, Matei Bolocan, Kovács Szabolcs (második sor); Tudor Nechita, Tofán Tamás, Răzvan Timaru, Kovács Alpár, Salamon Róbert (harmadik sor); Tudor Bolocan, Csiszér Csaba, Máthé Zsolt, Süveg Botond (negyedik sor). Vezetőedző: Sille Tamás.

A játéknap másik két mérkőzésén: Nagy-Britannia–Szerbia 4–0 és Hollandia–Horvátország 5–3.

Fotó: Polski Hokej

Korábbi eredmények:
*1.forduló: Románia–Horvátország 3–2, Lengyelország–Nagy–Britannia 6–2 és Hollandia–Szerbia 7–2, illetve
*2.forduló: Hollandia–Románia 5–2, Nagy–Britannia–Horvátország 4–2 és Lengyelország–Szerbia 10–1.