Az NHL egykori és jelenlegi sztárja között karácsonykor 142 találat a különbség. A Washington Capitals orosz csatára ebben az idényben 31 találkozón 22-szer volt eredményes. Az Edmonton Oilers német támadója, Leon Draisaitl 23-mal vezet.
„Nem kérdés, végül megdönti majd, ez nagyszerű!” – nyilatkozta az Edmontonnal az 1980-as években négyszeres Stanley Kupa-győztes Gretzky a The New York Timesnak. „Jó úton jár, hogy 40–50, vagy több gólos szezonja legyen.”
A 752 gólos Ovecskin a jelenlegi idényben már megelőzte az örökranglistán Marcel Dionne-t (731 gól) és Brett Hullt (741), így a negyedik helyre jött fel. Már csak Jaromir Jagr (766), Gordie Howe (801) és Gretzky (894) van előtte.
„Én vagyok Ovecskin legnagyobb szurkolója” – tette hozzá a kanadai legenda.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
88 éves korában szerdán elhunyt Jenei Imre, a román és a magyar labdarúgó-válogatott egykori szövetségi kapitánya, aki a Bukaresti Steaua csapatának edzőjeként 1986-ban megnyerte a Bajnokcsapatok Európa-kupáját.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!