Felcsík csapata nyerte az U17-es jégkorongbajnokságot

Dobos László 2024. április 11., 12:59

Az ifj. Antal Előd által felkészített Felcsík SK nyerte a romániai U17-es korosztályú jégkorongbajnokságot. A fináléban a felcsíkiak a Gyergyói HK-nál bizonyultak jobbnak.

Az U17-es jégkorongbajnokság aranyérmese, a Felcsík SK csapata. Jobbról a második ifj. Antal Előd vezetőedző Fotó: Felcsík SK

Kiélezett csatát hozott az U17-es döntő, az első két mérkőzésen vendégsikerek születtek: a gyergyóiak győztek Felcsíkon, a felcsíkiak pedig Gyergyóban.

A mindent eldöntő harmadik párharc első harmada után a házigazda Felcsík SK 2–0-ra vezetett, de a második szünetig a vendég gyergyóiak három emberelőnyös találatból fordítottak (2–3). A rendes játékidő 3–3-as döntetlennel zárult,

a bajnoki cím sorsa pedig a ráadás negyedik percében, emberelőnyös találatból dől el a Felcsík SK javára.

A bajnokcsapat edzőjét a csapatról kérdeztük, illetve arról, hogy ezekből a fiatalokból kerülhet-e be valaki a felnőtt csapatokba, ahogy annak idején édesapja és kortársai esetében történhetett. Ifj. Antal Előd édesapja, id. Antal Előd két olimpián és egy A csoportos vébén szerepelt a Romániai válogatottal.

„A gyerekek a Székelyföld Jégkorong Akadémia elitképzésében vesznek részt, ott vannak a gyergyói gyerekek is. A magyar korosztályos bajnokságban közös csapattal veszünk részt, a romániai bajnokságban pedig mindenik játékos haza megy saját csapatához. Több éve foglalkozik ezekkel a fiatalokkal, voltunk már bajnokok a kisebb korosztályban is, a serdülőkorban viszont nehéz kezelni őket. Bajnokságot nyertünk, de még sok a tanulnivaló minden szempontból, idén nehéz volt kezelni azt, hogy esélyesként vágtunk neki a döntőnek.

Dicséret illeti az ellenfelet, mert Gyergyó nagyon jól játszott. A bajnok Felcsík SK-tól öt játékos kapott behívót az U18-as válogatottba.

Látok potenciált ezekben a gyerekekben, de óriási a lépcsőfok az ifik és felnőtt bajnokság, illetve az Erste Liga között, ezt számukra egyelőre nehéz meglépni.

Kérdésére válaszolva, édesapámék idejében, az 1970-es, 1980-as években nem volt akkora nagy különbség az ifik és a felnőttek között, mint most, azért kerülhetett be édesapám, illetve Gál Sándor és a társaik 18–19 évesen a felnőtt csapatba” – mondta el a Székely Sport érdeklődésére ifj. Antal Előd.

U17-es jégkorong-bajnokság, döntő, harmadik mérkőzés:
Felcsík SK–Gyergyói HK 4–3 – hosszabbítás után (2–0, 0–3, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Király Ádám (2.), Szekeres Róbert (20. és 45.), Márton Tamás (64.), illetve Gál Tihamér (24. és 33.), Ferenczi József (26.).
Kapura lövések: 45–25.
Büntetőpercek: 12–18.
Játékvezetők: André Attila, Galusnyák Botond és Galusnyák Tamás.

A döntő első meccsét a Gyergyó nyerte 3–2-re, a másodikat pedig a Felcsík 4–0-ra, így összesítésben a párharcot a Felcsík 2:1 arányban.

Felcsík SK: Sebők Máté (kapus) – Málnai Zalán, Szekeres Róbert, Mic Ádám, Ágoston Tamás, Márton Tamás (első sor); Kertész Ákos, Király Ádám, János Dávid, Váncsa Krisztián, Haim-Brassai Milán (második sor); Péter Dániel, Gidró Gergő, Berszán Patrik, Sándor Dániel, Márton Örs (harmadik sor); Onodi Tamás, Ádám László, András Bence (negyedik sor). Vezetőedző: ifj. Antal Előd.

Gyergyói HK: Molnár Máté, Ferenczi Adrián (kapus) – Gál Tihamér, Ferenczi József, Kiss Péter, Csíki Balázs; Gáll Attila, Puskás Bence, Benedek Gergő, Vita Péter, Ilyés Kristóf (második sor); Bende Júlia, Páll Hunor, Madarász Csaba, Salamon Péter, Albert Vidor (harmadik sor); Tóth Attila (negyedik sor). Vezetőedző. Daradics Csaba.

A bronzcsatát a Brassói Corona és a Bukaresti Steaua vívja. A két nyert mérkőzésig tartópárharcban 1:1-re állnak a csapatok. A mindent eldöntő harmadik találkozót csütörtökön 16.15-től rendezik Brassóban.

A 2023–2024-es U17-es korosztályú romániai jégkorongbajnokságban kilenc együttes vett részt. A további sorrend: 5. Csíkszeredai ISK, 6. Galaci CSM, 7. Székelyudvarhelyi VSK, 8. Olimpia Ploiești, 9. Marosvásárhelyi VSK.