Az ukránokat is legyőzte, megnyerte a Sárközy-emléktornát Magyarország

MTI 2021. november 13., 20:26

A magyar férfi jégkorong-válogatott nyerte a budapesti Sárközy Tamás Emléktornát, miután szombaton Galló Vilmos két góljával 2–1-re legyőzte az ukrán csapatot a Tüskecsarnokban.

Galló duplájával verték az ukránokat Fotó: MJSZ/Jani Martin

Sean Simpson szövetségi kapitány irányította házigazda magyar együttes csütörtökön az olaszok felett aratott 4–1-es győzelemmel kezdte a tornát, míg az ukránok pénteken kikaptak szétlövésben, azaz egy pontot érően az olaszoktól.

Ez azt jelentette, hogy az ukránok csak úgy tudták volna megnyerni a tornát, ha a záró összecsapáson alapjátékidőben verik a magyarokat.

Hazai emberelőnnyel és góllal kezdődött a meccs, az 53. másodpercben Garát Zsombor távoli lövésébe Galló ért bele. A 7. percben a vendégek kerültek létszámfölénybe, és ők is betaláltak: Andrij Mihnov oldalról tört be, és a letérdelő Rajna Miklós jobb válla fölött villámgyors fonákmozdulattal emelt a léc alá. Egyre több lett az ütközés, keményebb lökés. Az ukránok egy ilyen szabálytalankodás után megint emberelőnybe kerültek, ám ezúttal Rajna bravúros védéssel őrizte a döntetlent.

A második harmad elején Szita Donát bordasérülést szenvedett, ezért nem tudta folytatni a játékot. Továbbra sem csitultak a kedélyek, a játékvezetők kiállításokkal próbálták megfékezni az indulatokat. Kettős emberelőnyben Galló ismét betalált közelről. Alig volt olyan szakasz, amikor mindkét együttes teljes létszámmal volt jégen, ezért nem alakult ki folyamatos játék, a szünet előtti hajrában Erdély Csanád emberhátrányban szólót rontott.

A záró harmadban mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, majd az 52. percben kettős emberelőnyhöz jutottak az ukránok, Rajna pedig egy gyors keresztpasszt követően hatalmasat védett lábbal.

A hajrában biztosan őrizte előnyét a házigazda, így megnyerte a tornát.

A paprikás hangulatú összecsapáson 20, illetve 22 perc kiállítást szabtak ki a bírók.

A Csíkszeredai Sportklub csapatát Sofron István, a Gyergyói Hoki Klubot Vincze Péter és a szakmai stábban tevékenykedő Szilassy Zoltán képviselte a Sárközy Tamás Emléktornán.

Sárközy Tamás Emléktorna, 3. nap:
Magyarország–Ukrajna 2–1 (1–1, 1–0, 0–0)
gól: Galló (1., 25.), illetve Mihnov (7.)
Korábbi eredmények: Magyarország–Olaszország 4–1, Olaszország–Ukrajna 4–3, szétlövés után.

A torna végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Olaszország 2, 3. Ukrajna 1.