Egy pontot szerzett Újpesten a GYHK

Gergely Imre 2020. október 13., 22:20 utolsó módosítás: 2020. október 13., 22:25

Kétgólos hátrányból fordított a GYHK Újpesten, majd három másodperccel a rendes játékidő vége előtt kicsúszott a kezéből a győzelem. Büntetőlövések után egy pont jutott a gyergyóiaknak, kettő az UTE csapatának maradt.

Fotó: Martin Jani

Jól játszott a GYHK, csak épp a gól hiányzott az első harmadban. Több szép akciót is felépítettek a piros-fehérek, de Márkuson nem jutott túl a korong. Az Újpest ellenben tudott élni a lehetőségeivel, Liducsin 8 perc után talált be Dmitry Vorobjev passzából, majd Bodó Christopher is betalált egy gyors kontra végén.

A szünet ugyan 2–0-nál jött el, de a gyergyói szurkolók nem érezték azt, hogy itt le kellene mondani a győzelem lehetőségéről. Az összjátékkal nem volt baj, látható volt, hogy csak sikerül majd visszajönni a meccsbe. A reménynek az is alapot adott, hogy korábban is előfordult, hogy az újpesti csarnokban nagy hátrányból is talpra állt a Gyergyói Hoki Klub.

A második harmad eleje csúszott, meghibásodott az eredményjelző, annak a javítását kellett kivárni. Elég sokat kellett várni, de aztán elindult az óra. Másfél perc múlva Kozma volt kénytelen szabálytalanul szerelni Nemest, büntetőt ítéltek a játékvezetők. Just vezette rá a korongot Cooke-ra, de a kapus nehézség nélkül védett.

Ahogy haladt az idő egyre pörgősebb lett a meccs és a nagy rohanásból a gyergyóiak jöttek ki jobban.

Előbb Jones lövése kötött ki a lilák ketrecében, majd Bobcek egyenlített egy szépségdíjra esélyes találattal. A két gól között még Koskiranta és Stadel verekedése paprikázta a kedélyeket. Benne volt a gól továbbra is a játékban, de az eredmény a szünetig nem változott.

A harmadik harmadban a nyáron hazaszerződött Szabó Pál Krisztián ravasz góljával fordított Cameron-Szilassy edzőpáros együttese, és nagyon közel állt a három pont megszerzéséhez. 35 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Koskirantát állították ki és 59.57-nél Stadel lövése beakadt.

A hosszabbításban a GYHK-nak voltak lehetőségei, de ezek rendre elakadtak Márkusban. Jöhettek a büntetők. Öt-öt rávezetés után is döntetlen volt az állás, míg végül Bodó megszerezte a mindent eldöntő találatot. Így egy pont jutott a gyergyóiaknak, kettő Újpesten maradt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Újpesti TE–Gyergyói Hoki Klub 4–3 büntetők után (2–0, 0–2, 1–1, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Roman Liducsin (9.), Bodó Christoher (17. és győztes büntető), James Stadel (60.), illetve Mitchell Jones (33.), Igor Bobcek (35.), Szabó Pál Krisztián (45.).
Kapura lövések: 49–39.
Kiállításpercek: 16–16.