Egy pontot hoz haza Brassóból a GYHK

Gergely Imre 2022. december 28., 21:14

A kapusok parádéztak, mindössze 1-1 gól esett 60 perc alatt a Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub összecsapáson. Végül hosszabbítás után a kék-sárgák örülhettek.

Nagyon izgalmas csatát vívott a két csapat Fotó: Brassói Corona

Ahogy arra számítani is lehetett, nagyon izgalmas csatát vívott a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub szerdán este. Teljesen kiegyenlített volt a játék, mindkét fél alaposan odafigyelt a védekezésre, és a két kapus, Rinne és Polc is remekelt.

A második harmad elején a házigazdák szereztek vezetést, Schaber góljával, amit a bírók visszanéztek ugyan (gyanús volt, hogy szabálytalanság történt előtte), de végül megadták. Sylvestre válaszolt erre, aki Jalonen átadása után emelt szép mozdulattal a felső vas alá.

Nagyon sok volt a kiállítás mindkét oldalon, többször érthetetlen ítéletek is születtek, de ezeket nem tudták kihasználni a csapatok.

A harmadik harmadra 1–1-es eredménynél fordultak a felek, és az állás nem változott a rendes játékidő végéig.

A ráadásban óriási gyergyói helyzetek maradtak ki, aztán az utolsó percben emberelőnyben a hazaiak megszerezték a győztes gólt.

A GYHK és a Corona ezzel letudta mind a négy alapszakasz meccsét egymás ellen. A mérleg két gyergyói siker rendes játékidőben és két brassói a ráadásban.

A piros-fehérek pénteken Gyergyószentmiklóson a Csíkszeredai Sportklubot fogadják a szezon negyedik székely rangadóján.