A fővárosi együttes kedden 3–2-re, szerdán 4–3-ra verte ellenfelét a Tüskecsarnokban, így kedvező helyzetből várhatta a szombati felvonást.
A hazaiak az 50. másodpercben betaláltak, bő egy perc múlva egyenlített az ellenlábas. Az FTC nem állt le, a 6. percben már 3–1-re vezetett. A Jegesmedvék kapaszkodott, de képtelen volt az egyenlítésre. Nyert a Fradi, vasárnap 19 órakor ugyancsak Miskolcon találkozik a két együttes.
A másik magyarországi párharcban Berta Ákos mesterhármasával és gólpasszával a Magyar Kupa-győztes DEAC 5–3-ra nyert a vendég UTE ellen így 2–1-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban. Vasárnap 15.05-kor ugyancsak Debrecenben találkozik a két együttes.
Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 3. mérkőzések:
DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom 3–5 (2–3, 0–0, 1–2), összesítésben 0–3.
DEAC–UTE 5–3 (0–1, 3–0, 2–2), összesítésben 2-1 a DEAC javára.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Nicușor Dan szombaton a Románia Csillaga érdemrend nagykereszt fokozatával tüntette ki Nadia Comăneci egykori tornászt abból az alkalomból, hogy 50 évvel ezelőtt a sporttörténelemben elsőként kapott 10-es pontszámot a gyakorlatára a montreali olimpián.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!