Kevin Constantine legénysége egy győzelemre van az elődöntőtől, a székely alakulat vasárnap este a továbbjutás reményében lép pályára Debrecenben.
A Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője, Kevin Constantine szerint pénteken este nem volt sok különbség a két csapat között. „Volt néhány kiváló helyzetünk az első három cserében, de a DEAC az első harmadban végig jól játszott. A második és harmadik játékrész egyaránt nagyon szoros küzdelmet hozott. Úgy gondolom, a harmadik harmadban kicsit fölényben voltunk a játék tekintetében, amikor nagyon jó gólhelyzeteket alakítottunk ki, de nem sikerült betalálni” – értékelt az összecsapás után a tapasztalt szakember.
Kevin hozzátette, hogy korábban játszott már a két fél hosszabbításba torkolló megmérettetést és akkor a DEAC diadalmaskodott, ezúttal azonban ez fordítva alakult.
Meg kell találnunk a módját, hogy még többször sikerüljön betalálnunk. Nem ok nélkül lettek harmadikok a liga alapszakaszában, kiváló offenzív csapat. Minden ellenük vívott meccs egy valóságos háború. Most oda-vissza találkozók következnek. Ez fizikálisan megterhelő” – nyilatkozta Kevin Constantine.
A debreceniek vezetőedzője, Artyom Vaszjunyin úgy látta, hogy csapata remekül kezdett, és az övéké volt az első felvonás.
„Nagyon kiegyenlített küzdelem volt. Mindkét csapat igyekezett minimalizálni a hibákat. Az is látszott ugyanakkor, hogy mind a két csapat kicsit fáradtabb volt fejben, hiszen mindkét oldalon maradtak ki nagy helyzetek. Próbáltuk hatvan perc alatt eldönteni a mérkőzést, hiszen tudtuk, hogy három soroznunk kell végig, nincs ugyanis több játékosunk” – emelte ki a magyar gárda trénere.
Hangsúlyozta, hogy csapata mindent megtett a gól érdekében, de sehogy sem sikerült bevenni a csíkszeredai ketrecet.
„Készülünk a hazai meccsre, és próbálunk ebből felállni, meg nyilván erőt gyűjteni a következő mérkőzésre, mivel sokkal többen nem leszünk azon sem. Büszkék vagyunk a srácokra, mert szívüket-lelküket kitették. Szerintem minden debreceni szurkoló büszke lehet. Egész jó meccs volt, mindkét csapat nagyszerű munkát végzett, mindenki hajtott, beleadva mindent. Készülünk a következőre” – fűzte hozzá Artyom Vaszjunyin.
Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!