A magyarok két nappal korábban értékes győzelmet ünnepeltek a kazahok ellen, és ezzel fontos lépést tettek az elitben való bennmaradás felé.
A címvédő csehekkel szemben az első harmadban sokáig jól tartotta magát Majoross Gergely együttese, de ennek végén kétgólos hátrányba került.
A mérkőzés felénél érkezett a csoportelső harmadik találata, amire azonban a 36. percben Vincze Péter passzából Mihalik András bődületes góllal válaszolt, így összejött a szépítés.
A végére viszont már szétesett a magyar csapat, a csehek háromszor is mattolták a védelmet, és végül 6–1-re fölényesen nyertek.
A magyarok pénteken ismét jégre lépnek, 17.20-kor a szintén hárompontos házigazda dánokkal, vasárnap a vb-ezüstérmes svájciakkal, a hétfői csoportzáráson pedig a jelenlegi sereghajtó norvégokkal találkoznak.
A labdarúgó Szuperliga 14. fordulójában pénteken délután a Petrolul Ploiești látogat Csíkszeredába. Ilyés Róbert vezetőedző és játékosai a mérkőzést megelőzően a sűrű programról és a rájuk váró újabb hazai kihívásról beszéltek.
A finn Markus Juurikkala első alkalommal vezeti a romániai férfi jégkorong-válogatottat: november elején Otopeni-ben edzőtáboroznak, majd Litvániában jégre is lépnek a Nemzetek Európai Kupája első fordulójában.
Lőtt sebek voltak annak a két fiatalnak a testén, akiket szerda este holtan találtak a szépvízi víztározó közelében, egy személyautóban.
A legfontosabb változás, hogy vidéki környezetben csak tervhez és bejelentéshez lenne kötött a legfeljebb 150 négyzetméteres alapterületű, egyszintes önálló lakóházak építése, nem kellene építkezési engedélyt is kiváltani.
Ma több nepáli, Srí Lanka-i és indiai él Szeben megyében, mint ahányan az őshonos német közösség tagjai maradtak – derül ki a legfrissebb hivatalos adatokból.
Hogy szerettük Klaus Ionopotchivanoc Iohannis álkisebbségi államelnököt. És milyen elegánsan nem szeretett viszont. Most ezt a Nicușor Dan nevűt szeretjük. De vajon lehet benne bízni?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!