Habár mindkét csapat ott volt a romániai bajnokság négyesdöntőjében és egymással vívták a finálét is, a jelek szerint a gyergyóiak energiáját nem szívta le a két kemény meccs, viszont a kék-sárgákét igen – ezt mutatta a keddi 4–1-re végződött mérkőzés játéka és utalt erre a brassói másodedző is.
„Örülök az első győzelemnek, viszont négyre lesz szükségünk, a döntőbe jutáshoz. Ilyenkor csak ez számít. A rájátszás nagyon kemény, erőn felül kell dolgoznod a győzelemért. Tudjuk, hogy az ellenfél egy kiváló képességű csapat, tisztelnünk kell ezt, és ehhez kell alakítanunk a játékunkat. Ma főleg az első és második harmadban játszottunk fegyelmezett és összeszedett jégkorongot.
Összességében jól dolgoztunk, a mai munkát elvégeztük, szerdán viszont ahogy bedobják a korongot, ismét készen kell állnunk” – fogalmazott Markus Juurikkala, a GYHK vezetőedzője.
„Az első két harmadunkra azt hiszem rányomta a bélyegét a romániai bajnokság négyes döntőjének a hétvégéje, két meccset is játszottunk, ami benne volt a lábakban. Nem tudtunk olyan tempót diktálni, amit egy ilyen rájátszás elődöntő megkívánna.
Nem sokat változott a helyzetünk, ugyanúgy négy mérkőzést kell nyernünk, hogy bejussunk a döntőbe.
Ma eléggé laposak voltunk, viszont tudjuk, hogy ennél sokkal jobban is tudunk játszani, úgyhogy ennek szellemében készülünk a holnapi meccsre” – nyilatkozott Strenk Hunor, a brassóiak másodedzője.
A két csapat szerdán 18.30-tól ismét összecsap egymással Gyergyószentmiklóson.
Magyarellenes rigmusoktól volt hangos a Bukaresti Steaua stadionja az FK Csíkszereda elleni kupamérkőzésen.
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.
Hamarosan egyszerűbbé válhat számos kisebb építkezés és átalakítás Romániában.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
… egy turista lezuhant a Fogarasi-havasokban, esélye nem volt a túlélésre … és tessék nézni államelnököt rövidgatyóban!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!