Egy gól is elég volt a Fradinak a három ponthoz

Gergely Imre 2022. szeptember 30., 22:35 utolsó módosítás: 2022. szeptember 30., 22:38

Két mérkőzést rendeztek szombaton este a jégkorong Erste Ligában. Az FTC-Telekom 1-0-ra nyert Miskolcon, míg a BJAHC papírforma győzelmet aratott a székesfehérvári fiatalokkal szemben.

Egyetlen találat döntött a rangadón Fotó: Nagy Gábor Sándor

Nagy csatát vívott Miskolcon a DVTK Jegesmedvék és az FTC-Telekom, ahol a két kapus, Janis Voris és Arany Gergő volt a főszereplő. A Fradi kapusa örülhetett jobban a végén, mert egy gólt sem kapott a házigazdák hét emberelőnye (ebből közel egy percig kettős emberelőny) ellenére. A találkozó egyetlen találatát Nagy Gergő szerezte a második harmadban, és ezzel nyertek a zöld-fehérek.

Fotó: Nagy Gábor Sándor

A két új néven szereplő csapat közül a BJAHC (korábbi MAC) volt az esélyesebb a FEHA19 (korábbi Fehérvári Titánok) ellen, az előbbi folytatta győzelmi szériáját, míg az utóbbiaknak várniuk kell még az első sikerükre. A budapestiek hozták is a tőlük elvárhatót, 6-0-ra nyertek. Kapusuk Farkas Roland tehát hibátlanul teljesített, és ha nem is ezen múlt csupán a győzelem kérdése, azért érdemes megemlíteni, hogy a kapura lövések száma mindhárom harmadban nagyon közel volt a két oldalon.

Erste Liga eredmények:
DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom 0–1 (0–0, 0–1, 0–0)
Gólszerző: Nagy Gergő (27. perc)
Kapura lövések: 29–32
Kiállításpercek 4–14

BJAHC – FEHA19 6–0 (2–0, 3–0, 1–0)
Gólszerzők: Tóth Richárd (11. perc), Elo Eetu (17.) Ilija Culigin (26.), Schlekmann Márk (34., 57.), Mirko Djumic (39.)
Kapura lövések: 37–33
Kiállításpercek: 8–8