Duplázott a Steaua Karcfalván, ismét 7–4-re nyert

Dobos László 2022. március 17., 14:11 utolsó módosítás: 2022. március 17., 14:13

Második hétközi mérkőzésén is három gól különbséggel győzött a Bukaresti Steaua a Sapientia U23 csapatának vendégeként.

Fotó: Facebook/Sapientia U23, Tamirjan Photography

A fővárosi együttes kedden és szerdán este is 7–4-re nyert a székelyföldi egyetemisták ellen a Felcsíki Műjégpályán a romániai felnőtt jégkorongbajnokság alapszakaszában.

A program szerint csütörtökön és pénteken Brassóban Steaua–Sportul Studențesc mérkőzéseket rendeznek, Galacon pedig a helyi CSM a Sapientia U23 csapatát fogadja.

Az alapszakaszt követően kettéválik a mezőny, az 1–4. helyezettek játszanak még egy kört, mindenki mindenkivel egy-egy mérkőzést, majd az első két helyezett vívja a döntőt, a harmadik és negyedik pedig a bronzéremért száll harcba.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Sapientia U23–Bukaresti Steaua 4–7 (1–4, 2–0, 1–3).
Gólszerzők György Rajmund (12.), Antal László (21. és 50.), Karda Előd Márton (31.), illetve Mihai Georgescu (12.), Nicușor Lușneac (14.), Călin Lupașcu (17.), Andrej Geraszimov (18.), Robert Timaru (43.), Florin Creangă (44.) és Vlagyiszlav Misnyikov (59.).