Egyszerű volt a képlet: amelyik együttes nyer vasárnap este, megváltja jegyét a 2026-os milánói-cortinai ötkarikás játékokra.
Pat Cortina szövetségi kapitány válogatottja a meccs derekán rövid időre hátrányba került, ám 70 másodperc múlva Seregély Míra emberelőnyben egyenlített.
A záró felvonásban egy lecsorgót Luisa Welcke értékesített, a végén pedig Baker Taylor néhány tizedmásodperccel a dudaszó után lőtt a kapuba, így elmaradt az egyenlítés. 2–1-re nyert Németország.
Ez azt jelenti, hogy a magyarok biztosan nem lehetnek ott a jövő évi téli olimpián. Az e héten zajlott selejtezőtornákról a németek mellett a japánok és a svédek jutottak ki.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
A román női kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutási álmai szertefoszlottak ugyan, de még két vb-mérkőzésen szurkolhatunk Kerekes Évának, aki a Szenegál elleni meccs előtt időt szakított arra, hogy a Székely Sportnak értékelje eddigi tapasztalatait.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!